• In English
 • Голова ДФС: Всі держслужбовці повинні відповідати за свою роботу
  опубліковано 24 лютого 2015 року о 14:32

  «Я підтримую ініціативу Уряду - якщо є аргументовані скарги, потрібно наводити порядок, треба проводити розслідування й робити певні висновки. Я вважаю, що кожен, хто сьогодні прийшов на роботу в державні органи, повинен за неї відповідати. За свою роботу в ДФС я готовий відповісти. За останній рік ми маємо результати, і вони очевидні. Якщо ж будуть виявлені негативні факти, будемо з ними розбиратися», - заявив Голова Державної фіскальної служби України Ігор Білоус, коментуючи початок ініційованого Урядом службового розслідування діяльності посадових осіб Служби.

  Очільник ДФС підкреслив, що для проведення кардинальних змін в роботі таких складних організацій, як, зокрема, Державна фіскальна служба, потрібен час.

  «Якщо матимемо можливість здійснити реформу ДФС, яку ми запланували, то досягнемо реального результату протягом 6-9 місяців. У нас постійно проходять внутрішні перевірки: ми караємо винних за хабарі, розробляємо й втілюємо різні системи профілактики та покарання порушень. Однак ми працюємо з людьми, котрі мають вельми невисокі зарплати, але повинні постійно комунікувати з бізнесом, що породжує певні спокуси. Хтось не витримує такого випробування, і звичайно, на подібні факти треба реагувати. І я абсолютно згоден з Прем’єр-міністром: прояви корупції треба викорінювати не в одному окремому відомстві, а в усій системі, в усіх контролюючих і силових структурах», - додав Ігор Білоус.

  Під час виступу на селекторній нараді з керівниками територіальних органів ДФС, що пройшла в Державній фіскальній службі під головуванням Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Ігор Білоус наголосив: 2015 рік буде для відомства не менш складним, ніж попередній. Він пояснив, що крім забезпечення наповнення бюджету, ДФС належить пройти непростий етап реформування з метою перетворення на більш ефективну, гнучку і професійну інституцію.

  «Як перший крок на шляху реструктуризації ДФС ми починаємо реалізацію нового HR-проекту із оновлення нашого кадрового ресурсу, пошуку та залучення професійних фахівців. Його презентацію ми проведемо у березні. На співпрацю з нами зголосилися провідні світові рекрутингові агентства. Їхня участь буде запорукою об’єктивності та високих стандартів. Ми будемо втілювати цей проект у тісній взаємодії з Міністерством фінансів та МВФ», - повідомив Голова ДФС.

  За його словами, планується докорінна перебудова служби, яка передбачає функціонування офісу великих платників податків з його територіальними відділеннями, обласних інспекцій з обслуговування середнього й малого бізнесу, а також з обслуговування фізичних осіб. Детальний план реструктуризації Служби планується презентувати у квітні.

  Ігор Білоус також акцентував увагу на низці заходів та досягнутих результатах зі стабілізації надходжень до державного бюджету.

  «Результат є: 2014 року вдалося не тільки втримати надходження до бюджету на рівні попереднього року, а й навіть дати приріст. Збір до загального фонду держбюджету забезпечено у сумі 315,1 млрд. грн. Темп зростання порівняно з 2013 роком склав 103,3 відс., або «плюс» 10 млрд. грн. Суттєво підвищено ефективність адміністрування платежів. Якщо у І кварталі 2014 року фіксувалося відставання від обсягів попереднього року (на 10,7 млрд. грн.), то у ІІ-ІV кварталі ми забезпечили безумовний приріст платежів на суму 20,7 млрд. грн. (загальний фонд держбюджету, збір)», - підкреслив Голова фіскальної служби.

  Він також відзначив поліпшення ефективності адміністрування податку на додану вартість, поетапне скорочення боргів із відшкодування ПДВ. Так, з квітня загальний залишок невідшкодованих сум зменшився на 2,1 млрд. грн., протерміновані суми – на 2,5 млрд. грн.

  «Окрім того, поступово відмовляємось від практики збирання податків наперед», - додав Ігор Білоус. За його словами, з квітня 2014 року зростання переплат (+1,6 млрд. грн.) відбулося в основному за рахунок сплати акцизного податку, що зумовлено діючим податковим законодавством (авансування акцизу під час придбання марок). Сума переплат з податку на прибуток не збільшується, з квітня 2014 року вона практично є стабільною і не перебільшує 0,4 млрд. грн.

  Крім того, змінено ідеологію податкового та митного аудиту, яка зараз спрямована на зменшення втручання в діяльність платників. Завдяки цьому зменшено кількість проведених перевірок: позапланових – на15%, зустрічних – на 10%, число планових перевірок залишилося на рівні минулого року, проте їхня ефективність зросла.

  «Стабілізувати надходження до бюджету великою мірою вдалося завдяки розробці й втіленню Концепції комплексної ідентифікації та ліквідації фіктивного податкового кредиту. В результаті нових підходів до відпрацювання податкових ризиків обсяги фіктивного податкового кредиту, сформованого підприємствами - «податковими ямами», зменшилися вдвічі», - підкреслив Голова ДФС.