• In English
 • Україні потрібні товарні біржі, які працюють прозоро й за ринковими правилами
  опубліковано 23 лютого 2015 року о 14:44

  Формування сучасного внутрішнього товарного біржового ринку є необхідною умовою для створення в Україні систем прозорого ціноутворення та цінового моніторингу. Про це йшлося на Нараді з розвитку товарного біржового ринку під головуванням Міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса.

  Нещодавно прийняті Верховною Радою України зміни до Податкового кодексу України стосовно контролю за трансферним ціноутворенням щодо товарів, які мають біржове котирування, для операцій із пов’язаними особами-нерезидентами, зареєстрованими в офшорних зонах, потребують визначення Мінекономрозвитку переліку бірж для отримання відповідної цінової інформації.

  На нараді обговорювалися проблемні питання релевантності цінової інформації міжнародних та  українських бірж і її застосування у трансферному ціноутворенні, а також шляхи формування в Україні сучасного біржового ринку.

  «Україні потрібні біржі, які працюють за ринковими правилами. Необхідно використати світовий досвід у процесах організації біржової торгівлі із залученням таких світових біржових систем, як CME Group і  NYSE Euronext», - сказав Міністр.