• In English
 • У реформі міжбюджетних відносин виграють ті громади, які об'єднаються, - Ігор Уманський
  опубліковано 20 лютого 2015 року о 18:06

  20 лютого під час робочої поїздки до Черкаської області перший заступник Міністра фінансів України Ігор Уманський зустрівся із місцевими представниками ЗМІ та відповів на їхні запитання. Одним з головних питань було об’єднання громад відповідно до реформи міжбюджетних відносин.

  «На моє переконання виграє той, хто об’єднається. По дуже простій причині,  бо ті громади, які за бюджетним законодавством мають право на прямі бюджетні відносини і на реалізацію відповідних повноважень, у них інші можливості виникають. Це зрозуміло, що громада приміром у 100 чоловік (у нас таких багато) за визначенням не можуть забезпечити реалізацію і делегованих, і власних повноважень  у повному обсязі», - пояснив Ігор Уманський.

  За його словами, статистика і похибка в тому числі плинності  людей, міграційних процесів, буде сильно впливати на стан цього бюджету і т.п.

  «А ті громади, які не мають реалізовувати ці повноваження і відповідного ресурсу, після об’єднання отримують зовсім інші можливості по вирішенню проблем громади», - зазначив перший заступник Міністра фінансів України.