• In English
 • Мін`юст ініціює перевірку діяльності всіх суддів Окружного адміністративного суду Києва, - Павло Петренко
  опубліковано 19 лютого 2015 року о 17:01

  Міністерство юстиції України звернулося до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з ініціативою проведення перевірки діяльності всіх суддів Окружного адміністративного суду Києва. Відповідні подання уже підготовлено і підписано Міністром юстиції Павлом Петренком.

  Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  Він пояснив, що підставою звернення до ВККСУ є ситуація, яка виникла навколо розгляду справи за позовом Мін`юсту щодо заборони Комуністичної партії України в Окружному адміністративному суді міста Києва. Міністр нагадав, що 18 лютого 2015 року суддя, який розглядав справу, оголосив про свій самовідвід. Крім того, він оголосив про самовідвід усього складу Окружному адміністративному суді Києва.

  «Згідно з чинним процесуальним законом, суддя має право оголосити про самовідвід тільки до початку розгляду справи по суті, - зазначив Павло Петренко та нагадав, що Окружний адміністративний суд міста Києва розглядає справу про заборону КПУ з липня 2014 року. - На сьогодні є факт того, що суддя в порушення вимог Кодексу адміністративного судочинства неправомірно, без обґрунтованих підстав відмовився від своїх прямих конституційних обов’язків здійснювати правосуддя, і разом із всім складом Окружного адміністративного суду без жодних підстав оголосив самовідвід». Міністр юстиції додав, що законодавство України не передбачає колективних заяв про самовідвід тих суддів, які не є безпосередніми учасниками процесу і які не здійснюють правосуддя у конкретній справі.

  «Крім того, ця справа неодноразово переносилася через дуже дивні причини, і це викликає підозри, що суд умисно затягує розгляд справи і підігрує одній із сторін у цій справі – відповідачу від КПУ», - наголосив Міністр.

  За його словами, відмова суддів Оружного адміністративного суду Києва здійснювати правосуддя супереч Конституції і законам України та у спосіб, який не визначений процесуальним законом, «свідчить про те, що є фактичні підстави вважати, що вони порушили присягу».

  «Із цього приводу Міністерство юстиції України ініціює перед Вищою кваліфікаційною комісією суддів України питання про проведення перевірки та надання юридичної оцінки вищезазначеним діям суддів Окружного адміністративного суду Києва на предмет наявності підстав для їхнього звільнення із займаних посад. Відповідні подання мною підготовлені і направлені», -  заявив Міністр юстиції.

  Міністр зазначив, що справа перенаправлено в Київський окружний адміністративний суд. Міністерство юстиції звернулося до Вищого адміністративного суду України та Київського окружного адмінсуду, щоб справу було призначено до розгляду і розглянуто у чіткі терміни, відведені законом.

  На його думку, ситуація довкола цієї справи свідчить, що судова система не просто хвора, а смертельно хвора.

  «Зі свого боку Мін’юст як позивач дотримався всіх процесуальних норм і подав усі документи, матеріали і докази, які б зробили можливим розгляд справи у найкоротші терміни», - додав Павло Петренко.