• In English
 • З 1 березня змінено правила в'їзду громадян Росії в Україну
  опубліковано 19 лютого 2015 року о 09:07

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2015 року № 23 зупинено дії окремих положень Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації.

  Зокрема, з 1 березня громадяни Росії не матимуть змоги в’їжджати, прямувати транзитом, перебувати і пересуватися територією України на підставі паспорта громадянина Російської Федерації або свідоцтва про народження (для дітей віком до 14 років), за якими раніше здійснювався проїзд.

  З зазначеного терміну громадянам Російської Федерації для перетину кордону потрібно мати наступні документи:

  паспорт громадянина Російської Федерації, що посвідчує особу громадянина Російської Федерації за межами Російської Федерації;

  дипломатичний паспорт;

  службовий паспорт;

  паспорт моряка (посвідчення особи моряка) – за наявності суднової ролі або витягу з неї;

  свідоцтво на в'їзд (повернення) у Російську Федерацію (тільки для повернення у Російську Федерацію);

  льотне свідоцтво члена екіпажу повітряного судна.

  Усі громадяни Росії, які до 1 березня прибули на територію України, виїжджатимуть на підставі документів,за якими вони в’їхали.

  Крім того, розглядається питання щодо запровадження для жителів прикордонних регіонів РФ перетинання українсько-російського державного кордону виключно в міждержавних та міжнародних пунктах пропуску на підставі закордонних паспортів та обмеження терміну їх перебування на території України 90 днів протягом 180 днів з дати першого в`їзду.