• In English
 • Підрозділи ДСНС продовжують ліквідовувати наслідки артобстрілів міст та селищ Донбасу та вивозять людей на безпечні території
  опубліковано 16 лютого 2015 року о 09:08

  У зв’язку з проведенням  антитерористичної операції на території Донецької області, зокрема в містах Дебальцеве, Світлодарськ, проведення аварійно-відновлювальних робіт залишається неможливим.

  Через постійні обстріли  міст та селищ  Донецької та Луганської областей, рятувальники ДСНС України щоденно проводять аварійно-відновлювальні та піротехнічні роботи на територіях, де це наразі є можливим. 

  Наразі тривають відновлювальні роботи у м. Маріуполь по заскленню розбитих вікон в будинку по вулиці Київська, а також вивіз сміття. Всього для проведення аварійно-відновлювальних робіт залучається 66 осіб та 4 одиниці техніки підприємств та комунальних служб міста.

  Протягом вчорашнього дня в населеному пункті Авдіївка спеціалізованими аварійними службами проводились роботи по відновленню енергопостачання та водопостачання міста. Роботи тривають.

  У тісній взаємодії місцевої влади та всіх служб продовжуються  відновлювальні роботи і в Краматорську.  Оскільки після обстрілів  у місті залишилися фрагменти боєприпасів,  у Краматорську, починаючи з 10 лютого працювали піротехнічні підрозділи ДСНС України. За цей час піротехніки ДСНС виявили та вилучили 31 фрагмент реактивних боєприпасів до реактивної системи залпового вогню «Смерч», у тому числі 2 бойових касетних елементи. Всі виявлені та вилучені фрагменти боєприпасів були передані представникам Служби безпеки України. Наразі піротехнічні підрозділи вже завершили роботи у м. Краматорськ, відпрацювавши всі заявки місць падіння реактивних боєприпасів.

  Тривають відновлювальні роботи у Луганській області. Зокрема, вже відновлена трансформаторна підстанція у Попаснянському районі, 5 трансформаторних пунктів у Станично-Луганському районі.

  Проте у зв’язку з інтенсивним веденням бойових дій в містах Донецької та Луганської областей проведення у повному обсязі аварійно-відновлювальних робіт на більшості територій, на жаль, залишається неможливим.

  Натомість, постійно здійснюється моніторинг оперативної обстановки щодо можливості проведення зазначених робіт.

  Вчора з с. Кримське Луганської області до м. Лисичанськ було вивезено 3 людини.

  Разом з тим, люди продовжували самостійно залишати небезпечні території та реєструватись у транзитних пунктах переміщення в містах Костянтинівка та Слов‘янськ.

  Так, упродовж 15 лютого самостійно звернулося та зареєструвалося в пунктах прийому переселенців 34 особи, з них 8 дітей.

  Крім того, вчора,  завдяки злагодженій взаємодії рятувальників з волонтерськими організаціями, а також за підтримки органів влади, з міст та селищ Донецької області, що регулярно зазнають обстрілів з боку терористів, до Києва було вивезено 39 осіб, з яких 7 дітей та 2 інваліди.

  Таким чином, починаючи з 28 січня, з міст та селищ Луганської та Донецької області вивезли рятувальники, місцева влада, волонтери, а також самостійно залишили населенні пункти  9429  людей, у тому числі,  1931 дитина та 265 людей з обмеженими можливостями.

  Аби гарантувати розміщення кожної людини, яка прибуває з небезпечних районів сходу, регіональними штабами ДСНС України та місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень, придатних для розміщення людей. На цей час визначено 840 об’єктів різної форми власності, у яких можливе розміщення 14 тис. 948 внутрішньо переміщених осіб.