• In English
 • Асамблея вчених рад університету: зібрання з нагоди 210-річчя ХНУ ім. В. Н. Каразіна
  опубліковано 11 лютого 2015 року о 18:07

  10 лютого 2015 року у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна з нагоди 210-річного ювілею університету за участю заступника Міністра освіти і науки Максима Стріхи відбулося засідання урочистої Асамблеї вчених рад.

  Під час заходу заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха зазначив: «Харківський університет цілком унікальнийвін є найстарішим університетом України з неперервною традицією, що дозволило досягти безліч блискучих результатів. У стінах Каразінського університету було прочитано першу лекцію українською мовою. Отже, саме в Харкові, українську мову вперше було піднесено на рівень вищої освіти, і це також заслуга університету».

  Протягом всієї історії університет збагачував і розвивав наукову картину світу, класичні освітні традиції, гармонійно поєднував фундаментальні дослідження із вихованням інтелектуальної еліти. І сьогодні він справедливо залишається флагманом освітнього та наукового векторів розвитку не тільки Харківщини, але й України загалом.

  Під час урочистого зібрання представникам університетської спільноти було вручено почесні відзнаки, нагороди та премії за високі досягнення у навчальній, науковій і виховній роботі.

  Цьогорічна асамблея проходила у тривожний, складний для України час. Тому, окрім ювілейних відзнак, у рамках заходу було вручено подяки працівникам університету, які брали участь у захисті незалежності та територіальної цілісності України. Також з метою допомоги військовослужбовцям та їхнім родинам підписано Меморандум про співпрацю між Радою ректорів вищих навчальних закладів Харківського регіону та командуванням 92-ї окремої механізованої бригади.