• In English
 • Потрібна мобілізація всієї державної машини на захист країни, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 11 лютого 2015 року о 14:18

  Потрібна не просто мобілізація до лав Збройних Сил країни, а мобілізація всієї державної машини, всього державного апарату на захист країни та громадян, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на розширеному засіданні Уряду України в середу, 11 лютого, за участю Президента України Петра Порошенка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, голів обласних державних адміністрацій.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що за рік, який минув після Майдану, «Україна і українці отримали виклики, які сучасна історія не пам’ятає»: «Зовнішня агресія, агресія Російської Федерації - озброєної до зубів держави, мета якої – знищення країни, і спроби внутрішньої дестабілізації».

  Він нагадав про зустріч Глав України Німеччини, Франції та Росії, яка відбудеться сьогодні в Мінську: «У Президента України сьогодні історична місія - разом із нашими європейськими партнерами зробити все для того, щоб в країні був мир».

  Глава Уряду підкреслив, що мирний план Президента, який був підтриманий всією спільнотою, «виконаний Україною, але не виконаний Росією».

  «Наша переговорна позиція буде сильна тільки тоді, коли ми можемо себе захищати. І питання мобілізації - це не просто мобілізація до лав Збройних Сил країни. Це мобілізація всієї державної машини, всього державного апарату на захист країни та громадян нашої країни», - наголосив Арсеній Яценюк.

  Він підкреслив, що була проведена низка змін в держапараті, зокрема під час формування нового складу Кабінету Міністрів, затвердження Програми і формування парламентської коаліції: «Але змушений констатувати, що зміни наверху не привели до змін унизу. Половина чиновницького апарату, який працював до Майдану, працює сьогодні за тими ж правилами на тих же місцях, тільки вже після Майдану».

  Глава Уряду підкреслив, що виявляються непоодинокі випадки хабарництва та службових зловживань на місцях. Він нагадав про нещодавнє затримання заступника керівника Державної фіскальної служби на Волині з хабаром розміром 400 тисяч гривень.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що на попередньому засіданні Уряду всім центральним органам виконавчої влади було дане доручення  щодо кадрової зміни керівників на місцях: «Тому що навіть ті, які прийшли рік чи півроку тому, вже «прилаштувалися», навчилися жити за старими правилами».

  «Саме тому перше - це єдність, відповідальність і зміни. Зміни, за які несе відповідальність кожен чиновник: чи то міністр, чи то голова адміністрації, чи керівник районної податкової», - наголосив Арсеній Яценюк.