• In English
 • НКРЕКП схвалила проект змін до Ліцензійних умов у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення
  опубліковано 09 лютого 2015 року о 11:34

  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, схвалено проект змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

  Зміни передбачають передачу на місцевий рівень частину повноважень щодо ліцензування господарської діяльності у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення.

  Планується, що місцева влада буде видавати ліцензію та контролювати діяльність підприємств:

  - які виробляють теплову енергію 55 тис Гкал/рік (було 20 тис. Гкал/рік);

  - які транспортують та постачають теплову енергію 50 тис. Гкал/рік (було 18 тис. Гкал/рік);

  - водоканалів в містах з населенням до 50 тис. осіб (було до 30 тис. осіб).

  «Такі зміни до Ліцензійних умов відповідають політиці децентралізації та передачі повноважень на місцях в Україні», – стверджує член Комісії Валерій Тарасюк.

  Це рішення дозволить передати на місцевий рівень близько 25% суб’єктів господарювання, діяльність яких регулюється НКРЕКП.

  Також прийняття зазначених Змін в подальшому сприятиме реалізації положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України, схваленої постановою Верховної Ради України від 11.12.2014 №26- VIII.

  «Комісія хоче залучити до обговорення якнайбільше пропозицій від органів місцевого самоврядування, споживачів, громадських організацій, асоціацій, а також і самих компаній. Всі слушні пропозиції будуть враховані при затверджені зазначених змін», - зауважила член Комісії Юлія Ковалів.

  Проект в найближчий час буде оприлюднено для громадського обговорення на офіційному веб-сайті НКРЕКП. Зміни до Ліцензійних умов будуть прийняті після їх погодження із заінтересованими державними органами та набудуть чинності після державної реєстрації в Міністерстві юстиції та офіційного опублікування в «Офіційному віснику України».

   

  http://www.nerc.gov.ua/index.php?news=4228