• In English
 • Аграрний фонд авансував близько 1 млрд. грн. за форвардними контрактами, - Андрій Радченко
  опубліковано 06 лютого 2015 року о 19:39

  ПАТ «Аграрний фонд»  продовжує реалізацію програми форвардних закупівель, розпочату в 2014 році. В її рамках законтрактовано понад 780 тисяч тонн озимої пшениці та авансовано близько 1 млрд. грн., що складає 50% від розрахункової ціни форвардних контрактів на поточний рік із розрахунку ціни 2500 грн./т на пшеницю 2-го класу і 2400 грн./т на пшеницю 3 класу. Зараз Аграрний фонд чекає звітів щодо врожайності і видатках, відповідно після цього буде дофінансування ще 20% вартості. Про механізми програми форвардних закупівель на 2015 рік у коментарі телеканалу NewsOne розповів в.о. Голови правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко.

  Всього в маркетингових планах Аграрного фонду на 2014-2015 рік закладено закупити близько 1220 тисяч тон пшениці. «У нас вже є контракти на 780 тисяч тонн зернових. Відповідно майбутню весняну посівну кампанію Аграрний фонд фінансувати також буде. Це близько 450 тисяч тонн пшениці 2 та 3 класу. Ми розраховуємо тільки на продовольчу пшеницю в цьому році. Якщо говорити про плани розвитку компанії в подальшому це можуть бути й інші культури», - розповідає Андрій Радченко.

  Форвардні закупівлі фінансуються у три етапи. 50% фінансується на стадії посівної кампанії, 20% - при сході пшениці. Решта 30% дофінансовуються, коли йде збирання врожаю, здійснюється поставка товару, та йде остаточний розрахунок із сільгоспвиробником, виходячи із ціни, яка складається на споті на момент поставки партії товару за інформацією Аграрної біржі про ціни на зернові врожаю 2015 року. Існує і низка ризиків при форвардних закупівлях. Аграрний фонд страхує сільськогосподарські ризики на момент укладення форвардних договорів майбутнього врожай.

  «Ціна на форвардні закупівлі – це інтегральний показник. Вона (ціна) формується з урахуванням історії цін минулого року, цін, які враховує у своїй роботі Міністерство аграрної політики та продовольства України, прогнозують експерти діючих асоціацій сільськогосподарських та фермерських господарств. Разом з тим, індикативом, безумовно є світові ринки, біржі, на яких складається ціна, з урахуванням ситуації в основних країнах-виробниках, зокрема впливу погодних умов. Якщо ми говоримо про продовольчу пшеницю, ціна тримається майже на одному рівні і може коливатися в межах 15-20% залежно від сезону, попиту тощо», - пояснює Андрій Радченко.