• In English
 • Понад тисячу учасників АТО пройшли лікування та реабілітацію у госпіталях ветеранів війни
  опубліковано 05 лютого 2015 року о 13:29

  На сьогодні із 32 госпіталів для ветеранів війни, що нараховуються в Україні, функціонує 29 (Донецький, Луганський та госпіталь АР Крим знаходяться на тимчасово окупованій території). Учасники АТО проходять лікування та реабілітацію в 21 із них.

  Станом на 1 лютого 2015 року всього проведена реабілітація 1194 учасникам АТО, із них найбільше – в Українському державному медико-санітарному центрі ветеранів війни (с. Циблі, Київська обл.), Кіровоградському, Рівненському та Черкаському госпіталях.

  Аналіз стану пацієнтів, яким проводиться реабілітація, дає підстави говорити про наступне:

  - учасники АТО майже у 100 відсотках мають психологічні розлади, більшість з яких поєднані з соматичними, зокрема неврологічною та ортопедо-травматологічною патологією;

  - неврологічна патологія включає мінно-вибухові травми з порушенням слуху, струс головного мозку, посттравматичні невропатії верхніх і нижніх кінцівок, остеохондрози, неврологічні прояви загострень хронічних процесів;

  - ортопедо-травматологічна патологія – наслідки пошкодження верхніх та нижніх кінцівок, дефекти м’яких тканин, кісткові дефекти.

  У системі госпіталів проводиться медична, фізична, психологічна реабілітація. З цією метою практично всі госпіталі укомплектовані невропатологами, ортопедами-травматологами, психіатрами, психологами, спеціалістами з лікувальної фізкультури та фізіотерапії. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальний план реабілітації, який включає:

  - лабораторне та функціональне обстеження з метою визначення стану пацієнтів на початок реабілітації;

  - соматичну реабілітацію з застосуванням медикаментів, фізичних засобів та бальнеофізіотерапії;

  - психотерапевтичну та психологічну реабілітацію, під час якої лікарі психологи, психіатри проводять психокорекцію стану пацієнта.

  Аналіз попередніх результатів проведення психологічної корекції засвідчив, що у пацієнтів, які раніше брали участь у бойових діях або які проходили військову службу до початку АТО, відзначається стабілізація емоційного-психологічного стану у більш короткі терміни, ніж у призовників та добровольців.

  Забезпеченість госпіталів для ветеранів війни дозволяє у достатній мірі проводити медикаментозне лікування. Також широко застосовуються бальнеофізіотерапевтичні методи: електролікування, водолікування, світлолікування та теплолікування. Госпіталі у достатній кількості забезпечені необхідним обладнанням для цих методик, проте деяка частина апаратів потребує оновлення.