• In English
 • Інформація МЗС про передачу дипломатичним представництвам іноземних держав зразків нових закордонних паспортів
  опубліковано 04 лютого 2015 року о 18:57

  Постановою КМУ від 07.05.2014 №152 затверджено зразок та технічний опис бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм та бланка паспорта, що не містить безконтактного електронного носія, якою, зокрема, запроваджено їх оформлення і видачу з січня 2015 року.

  30 грудня 2014 року Міністерством надіслано дипломатичним представництвам іноземних держав, акредитованим в Україні, буклет з інформацією про проїзні біометричні документи, що запроваджуються в Україні.

  12 січня ц.р. регіональні підрозділи Державної міграційної служби розпочали прийом клопотань громадян України на оформлення нових паспортних документів.

  З метою передачі дипломатичним представництвам іноземних держав зразків нових паспортних документів Міністерство замовило у ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» необхідну кількість їх примірників, які, після отримання 02.02.2015, у той же день було передано іноземним представництвам.

  Довідково

  Національним планом заходів з виконання другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затвердженим розпорядженням КМУ від 20.08.2014 № 805-р, МЗС доручено передати у місячний строк після початку видачі біометричних паспортів установам іноземних держав, відповідні зразки таких документів.

  Відповідно до інструктивних документів ІКАО (DOC9303 Машинозчитувальні проїзні документи) державам, які розпочали виготовлення нових паспортних документів, рекомендується інформувати інші держави про запровадження таких документів та надіслати їх відповідні зразки.

  У цьому контексті важливо зазначити, що за результатом вивчення іноземними фахівцями з безпеки паспортних документів, МЗС вже отримало їх схвальні відгуки щодо високого ступеню захисту, дизайну, якості поліграфічних робіт та функціональності нових українських паспортів.

  Таким чином, станом на сьогодні будь-які застереження зі сторони іноземних держав щодо оформлення віз в українські біометричні паспорти, відсутні.