• In English
 • Арсеній Яценюк доручив максимально збільшити обсяги прокачки реверсного газу
  опубліковано 04 лютого 2015 року о 13:55

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міненерго та НАК «Нафтогаз України» закачати у сховища максимум газу з ЄС за найнижчою ціною літнього періоду та максимально збільшити обсяги прокачки реверсного газу, аби й далі скорочувати частку російського газу в українському енергетичному балансі.

  Про це Глава Уряду заявив на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 4 лютого.  

  Арсеній Яценюк нагадав, що в червні минулого року Уряд України «не пішов на підписання фіксованої ціни на газ з Російською Федерацією», на якій наполягала російська сторона. «Я тоді відмовився від підписання стабільної ціни, яка були вигідна Росії - 485 доларів», - підкреслив він, нагадавши, що потім Росія запропонувала ціну в 385 доларів США.

  «Завдяки тому, що Україна разом з Європейським Союзом відстояла свої позиції на рівні тристоронньої угоди між ЄС, Україною і Росією щодо тимчасового постачання газу, ціна на газ в цьому кварталі не 500, не 385, а вже 329 доларів», - наголосив Прем’єр-міністр.

  Тепер, підкреслив він, Україна очікує ціну на природний газ від європейських партнерів на літній сезон -  другий і частину третього кварталу 2015 року – від 250 до 300 доларів США.

  Глава Уряду дав доручення Міністерству енергетики та вугільної промисловості України разом із НАК «Нафтогаз України» у літній період закачати максимум газу в українські газові сховища по найнижчій ціні: «Падіння цін на нафту дає нам можливість скористатися позитивною ринковою кон’юнктурою і не переплачувати Росії, як ми не переплачуємо вже протягом останнього року».

  «Дотації для Росії завершені. Ми працюємо тільки на ринкових умовах і виконуємо свої контрактні зобов’язання. Дисконти хай залишають собі в Росії. Є ринкова ціна, і по ринковій ціні ми купуємо в першу чергу у наших європейських партнерів», – наголосив Арсеній Яценюк.

  Він також нагадав, що раніше Україна закуповувала 5% газу в Європі, в 95% – у Росії. За результатами минулого року 67% газу закуповується в ЄС, і тільки 33% - в РФ: «Вимагаю поетапне подальше скорочення частки російського газу в українському енергетичному балансі. Це і вигідніше, і ефективніше».

  У рамках цього Арсеній Яценюк поставив технічне завдання максимально збільшити обсяги прокачки реверсного газу.

  Глава Уряду повідомив, що 6 лютого до України прибуває Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Арсеній Яценюк нагадав, що Словаччина разом із Польщею та іншими країнами ЄС є однією з основних постачальників газу по реверсному потоку : «Із нашими словацькими друзями я буду проводити переговори щодо збільшення обсягів постачання газу європейськими шляхами до України. Це дешево і ефективно».