• In English
 • Арсеній Яценюк виступає за введення посади Віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції
  опубліковано 02 лютого 2015 року о 18:18

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступає за введення посади Віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції, який буде відповідальним за рух європейських реформ в Україні. Про це Глава Уряду сказав на засіданні Національної ради реформ у понеділок, 2 лютого.

  Базою для проведення реформ в Україні Арсеній Яценюк назвав Угоду про асоціацію з ЄС: «Це основний документ, який визначає шлях України до Європейського Союзу. На виконання цього документу парламентська коаліція підготувала суттєвий і дуже змістовний коаліційний договір, який ліг в основу як програми діяльності Уряду, так і подальших законів, які вносяться Урядом до Парламенту».

  «Усе, що робити, написано в Угоді про асоціацію, коаліційній угоді, Програмі дій Уряду, а ключові й базові параметри, які країна повинна досягнути, визначені Президентом України в Стратегії-2020», - наголосив він.

  Механізм впровадження реформ, за словами Прем’єр-міністра, напрацьований Урядом у першу чергу щодо виконання Угоди про асоціацію з ЄС.

  Арсеній Яценюк нагадав, що в кожному міністерстві працює обраний на конкурсній основі заступник Міністра з питань європейської інтеграції. За його словами, більшість із них вільно розмовляють англійською, багато з них мали досвід роботи за кордоном: «Це ті люди, які персонально відповідальні за імплементацію Угоди про асоціацію».

  Курує цей напрямок заступник Міністра Кабінету Міністрів з питань європейської інтеграції.

  «Сподіваюся, що в Уряді буде посада Віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції, який фактично і буде відповідальним за рух європейських реформ в Україні», - підкреслив Глава Уряду.

  Він зазначив, що члени Національної ради «несуть політичну відповідальність перед країною за проведення реформ»: «Це відповідальність, яка покладена на нас народом України, і дуже важливо в процесі реалізації реформ не шукати «крайнього», а шукати вихід із ситуації, яка сьогодні об'єктивно дуже непроста. Непроста в силу того, що країна втратила 20% економіки, що на Україну здійснена військова інтервенція під проводом Російської Федерації».

  «Загальна економічна, політична і військова ситуація вимагає від нас дуже відповідальних, злагоджених і спільних дій. Саме тому єдність і спільні дії є запорукою подальшого проведення реформ», - наголосив Арсеній Яценюк.