• In English
 • Зусиллями рятувальників, місцевої влади, військових і волонтерів з територій, що піддаються обстрілам терористів, вдалося вивезти близько 2 тис. людей, - Сергій Бочковський
  опубліковано 01 лютого 2015 року о 17:00

  Враховуючи складну обстановку і неможливість через постійні обстріли терористів проводити аварійно-відновлювальні роботи на сході, основні зусилля штабу з ліквідації надзвичайної ситуації в Донецькій області  протягом останніх днів були зосереджені  на  організації та здійснені заходів з вивозу людей з населених пунктів Дебальцево, Авдіїївка та інших.

  «Складна обстановка на сході країни корегує наше життя. Доводиться миттєво реагувати та приймати рішення. Кожної хвилини терористи наражають на небезпеку все більше і більше наших співвітчизників. У нас немає часу на роздуми! Потрібно негайно діяти і рятувати людей», -  зазначив заступник Голови  Держкомісії з надзвичайних ситуацій, Голова ДСНС України Сергій Бочковський, відкриваючи чергову нараду міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Протягом вчорашнього дня силами рятувальників Мобільного рятувального центру ДСНС України та  волонтерів за допомогою місцевої влади,  автобусами було організовано вивіз людей з територій, які піддаються масовому обстрілу терористів.

  Всі, хто виявили бажання залишити Дебальцево, Авдіївку та інші небезпечні райони, невеликими групами  заздалегідь визначеними безпечними маршрутами було перевезено до міста Слов‘янск. Там, на залізничному вокзалі, який може вмістити до 400 людей, організовано транзитний пункт, де передбачено надання інформаційної, психологічної  та іншої необхідної допомоги вимушеним переселенцям. Далі, Укрзалізниця забезпечує безкоштовне перевезення людей до місця призначення,  в інші області України.

  За вчорашній день з міста Дебальцево до Слов’янська на 4 автобусах та транспортних засобах волонтерів було  перевезено  243 чоловіки (з них 27 дітей та 44 людини, що не могли самостійно пересуватись. Також, із селища міського типу  Миронівка двома автобусами волонтерів перевезли 107 людей (з них 30 дітей) до міста  Слов’янськ.

  Із міста  Авдіївка шістьма автобусами, а також транспортними засобами волонтерів, 250 людей (з низ 11 дітей) також були направлені  до міста  Слов’янськ.

  Загалом за вчорашній день спільними силами було вивезено більше 600 чоловік, серед них 68 дітей та 44 людини, що не могли самостійно пересуватись.

  Всього за чотири дні, починаючи з  28  січня з міст Авдіївка, Дебальцеве, Світлодарськ, селища міського типу Миронівка вивезено 1 тисяча 872 людини, з них 566  дітей та 44 людини, що не можуть самостійно пересуватись.

  Враховуючи те, що перевозити людей будуть в основному через місто Київ,  Сергій Бочковський дав доручення керівникам територіальних органів управлінь, з кожної області   направити до столиці досвідчених працівників, у тому числі психологів, що вже мали досвід роботи з вимушеними переселенцями, для організації зустрічі, супроводження, надання необхідної допомоги та психологічної підтримки. Також, на вокзалі разом з рятувальниками, громадян будуть зустрічати працівники соціального захисту, які у свою чергу роз’яснять мешканцям сходу, як і де в подальшому отримати соціальні виплати, що гарантує держава. Після того, як людина визначиться з місцем подальшого переміщення, її безкоштовно буде відправлено до місця призначення.

  «На сьогоднішній день визначено, що перевозити людей будемо через Київ.  За моїм дорученням з 20 областей прибули досвідчені фахівці – офіцери та психологи. Загалом 40 чоловік. Ці люди мають досвід роботи з вимушеними переселенцями. На вокзалі  буде організована зустріч  прибуваючих людей, їх  супроводження, надання необхідної допомоги та психологічної підтримки. Також, на Київському вокзалі за моїм дорученням  разом з рятувальниками,   громадян будуть зустрічати працівники соціального захисту, які у свою чергу роз’яснять мешканцям сходу, як і де в подальшому отримати соціальні виплати, що гарантує держава. Після того, як людина визначиться з місцем подальшого переміщення, її безкоштовно буде відправлено до місця призначення», - зазначив Бочковський.

  Окремо, Сергій Бочковський звернувся до керівників всіх рівнів: «Ми повинні зробити все для того, щоб люди з Луганської та Донецької областей змогли зітхнути з легкістю та побачити мирне небо над головою».

  ВІДЕО: ftp://194.0.148.98/Dlya%20ZMI/02/01.02_pereselennja_zi_shody_golova/