• In English
 • Оперативна інформація щодо проведення аварійно-відновлювальних робіт та забезпечення життєдіяльності населення у постраждалих містах Донецької області
  опубліковано 30 січня 2015 року о 10:56

  Державною службою України з надзвичайних ситуацій у взаємодії з місцевими органами влади продовжується виконання заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, викликаних обстрілами терористами  міст Авдіївка, Дебальцеве, Маріуполь та забезпечення життєдіяльності постраждалого населення.

  Координація дій служб цивільного захисту з нормалізації життєдіяльності  міст Авдіївка та Дебальцеве здійснюється штабом з ліквідації надзвичайної ситуації (м. Краматорськ).

  У м. Авдіївка на даний час відсутнє централізоване водо-, тепло- та електропостачання, через ушкодження внаслідок обстрілів частково відсутнє централізоване газопостачання.

  Проведення відновлювальних робіт у місті протягом минулої доби  було неможливим  у зв’язку з постійними обстрілами. У м. Світлодарськ (поблизу Дебальцеве)  періодично, в перервах між обстрілами працювало 2 бригади районних електромереж.

  У готовності до проведення аварійно-відновних робіт знаходяться 19 бригад комунальних служб, а також 30 чоловік особового складу та 10 од. техніки від ДСНС.

  У м. Авдіївка за добу через обстріли частково зруйновано біля 10 житлових будинків.

  Протягом дня 29 січня до міста Авдіївка додатково доставлено 7 електрогенераторів різної потужності, 30 печей на твердому паливі, 250 ковдр, 70 матраців, 2 польові кухні, 6 тонн питної води, 2 тонни продуктів харчування.

  Всього до м. Авдіївка доставлено 8 електрогенераторів, 5 тис. кв. м. поліетиленової плівки, 30 печей на твердому паливі, 250 ковдр, 70 матраців, 2 польові кухні, 12 тонн продуктів харчування, 16 тонн питної води, 1000 буханок хліба та 10 куб. м дров.

  Місто потребує  гуманітарної допомоги – близько 20 тонн води, продукти харчування, а також будівельні матеріали. Наразі вирішуються питання щодо збору всього необхідного з інших областей України.

  Надскладна ситуація у місті Дебальцеве. Там  відсутнє централізоване водо-, тепло- та електропостачання. Проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт також ускладнено через обстріли терористичних угруповань.

  У результаті обстрілів міста та поблизу розташованих населених пунктів загинуло 5 людей, одна особа поранена, частково зруйновано 23 будинки. Внаслідок пошкоджень обладнання та комунікацій повністю зупинено роботу Миронівської ТЕС.

  Потрапив вчора під обстріл пожежний автомобіль ДСНС, який  слідував до  м. Дебальцеве для надання допомоги двом пораненим. На щастя  загиблих та постраждалих немає.

  З метою надання допомоги мешканцям м. Дебальцеве 29 січня до міста доставлено 70 матраців, питну воду у кількості 6 тонн та 300 ковдр.

  Всього до м. Дебальцеве доставлено 9 електрогенераторів (від 3 до 40 кВт), 20 печей на твердому паливі, 19 тонн продуктів харчування, 24 тонни питної води, 2 польові кухні, 550 ковдр, 70 матраців, 2000 буханок хліба, 2 палатки УСБ-50.

  Всього до проведення пожежно-рятувальних робіт та заходів з доставки обладнання та майна в міста Дебальцеве, Авдіївка, Світлодарськ, смт Миронівський було залучено 88 чол. особового складу та 16 од. техніки, у тому числі від ДСНС - 51 чол. особового складу та 11 од. техніки.

  У м. Маріуполь продовжується проведення комплексу аварійно-відновлювальних робіт.

  Міським штабом з ліквідації надзвичайної ситуації організовано виконання першочергових заходів, зокрема:

  силами фахівців головного управління продовжено надання допомоги мешканцям у відновленні будинків (відновлення розбитих вікон, ремонтування покрівлі, огорожі, розбір зруйнованих елементів будинків та демонтаж небезпечних конструкцій);

  триває робота пункту обігріву. До роботи пункту також залучено волонтерів. Приймаються заявки від населення з різних видів допомоги. За добу до пункту обігріву звернулося 510 осіб, які отримали ковдри, теплі речи, плівку.

  До проведення аварійно-рятувальних робіт залучено 230 чол. особового складу  та 13 од. техніки, у тому числі від ДСНС - 30 чол. особового складу та 3 од. техніки.

  На виконання доручення Кабінету Міністрів України для забезпечення життєдіяльності постраждалого населення міст Авдіївка, Дебальцеве та  Маріуполь ДСНС України сформовано резерв 49 електрогенераторів різної потужності, 150 печей обігріву та 15 польових кухонь. У м. Слов’янську утримується резерв сил ДСНС України у складі 50 чол. та 10 од. техніки.

   

  ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ЛУГАНСЬКОЇ ТА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ!

  Якщо Ви бажаєте виїхати із небезпечної зони, звертайтеся до місцевих органів влади, або координуйте свої дії  з Державною службою України з надзвичайних ситуацій за телефоном  101  або  (044) 247-30-02, а також з регіональними комісіями з техногенно-екологічної безпеки у Луганській області - (0645) 71-43-71 та у Донецькій області - (0629) 51-59-01. ВСІ ТЕЛЕФОНИ ПРАЦЮЮТЬ У ЦІЛОДОБОВОМУ РЕЖИМІ!

   

  Контакт для журналістів

  Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, firepost@ukr.net,  044 247 32-31, моб.: +38 050 618 77 81.