• In English
 • Для боротьби з корупцією на всіх підприємствах аграрної галузі будуть проведені перевірки, - Олексій Павленко
  опубліковано 28 січня 2015 року о 14:55

  Для виявлення зловживань та порушень на всіх підприємствах аграрної галузі будуть проведені перевірки, в першу чергу перевірятимуть фінансову звітність. На цьому наголосив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко на брифінгу в Будинку Уряду 28 січня 2014 року.

  За його словами, особлива увага була приділена проведенню перевірок на двох найбільших державних підприємствах галузі - Публічному акціонерному товаристві «Державна продовольчо-зернова корпорація України» і Державному підприємстві спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт». «Такі перевірки були проведені акціонерне товариство «Державна продовольчо-зернова корпорація України». Результати перевірки виявили факти значних фінансових зловживань та порушень», - наголосив Міністр.

  Він, зокрема, зазначив, що за дорученням Прем'єр-міністра від 10 квітня 2014 року № 13021/0/1-14 було створено комісію щодо перевірки діяльності ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України». «Комісія у результаті перевірки виявила низку порушень у діяльності корпорації. На сьогоднішній день проводиться досудове слідство, до правоохоронних органів направлено повідомлення про злочини та порушення по 61 справі», - підкреслив Олексій Павленко.

  Разом з цим, за 2013 - 2014 роки, згідно з підсумками міжнародного аудиту компанії «ЕЮО» та результатами оперативної управлінської звітності ПАТ «ДПЗКУ», прогнозований загальний збиток корпорації може скласти близько 202,7 млн.$. «Остаточні результати ще встановлюються. Керівництво ПАТ «ДПЗКУ» звільнено. Усі матеріали передано до правоохоронних органів, відкриті кримінальні провадження», - зазначив Міністр.

  Крім того, 21 січня на засіданні комітету Верховної Ради з питань протидії та запобіганню корупції розглядалося питання незаконної діяльність посадових осіб ДП «Укрспирт». На даний момент усі матеріали передані до правоохоронних органів, відкриті кримінальні провадження. Відсторонено від виконання обов'язків керівника «Укрспирту».

  Олексій Павленко наголосив: директори ПАТ «ДПЗКУ» і ДП «Укрспирт» визначатимуться публічним урядовим Номінаційним комітетом. Комітет створений Урядом для обрання керівників 62 найбільших державних підприємств України на конкурсній основі. «Таким чином, будуть повернуті під державний контроль стратегічні підприємства аграрної галузі та усунуті корупційні ризики у призначенні керівництва», - переконаний Міністр.

  Довідково

  В управлінні Мінагрополітики перебуває 471 підприємство. З 471 підприємства лише 92 здійснюють господарську діяльність. Не здійснюють - 76. Ще 63 підприємства - у процедурі банкрутства, 68 - в стані ліквідації, 149 - у реорганізації, 23 - залишилися в окупованому Криму.