• In English
 • Україна і Польща змусили Росію розсекретити документи про звільнення Аушвіца
  опубліковано 28 січня 2015 року о 12:59

  Піднявши тему участі українців у Другій світовій війні Україна і Польща змусили Росію відкрити документи, які були засекречені 70 років.

  Міністерство оборони Росії в 70-ту річницю звільнення концтабору Аушвіц розсекретило документи про деталі воєнної операції. Частина з них довгий час залишалася під грифом "Таємно" і була доступна тільки для вузького кола вчених-істориків.

  Сайт Міністерства Оборони РФ оприлюднив документи про національний склад 60-ї армії 1-го Українського фронту. Згідно з цією інформацією українців серед особового складу армії було 38 041, росіян – 42 398.

  «Вочевидь, Росія намагалася спростувати заяви, які лунають у Польщі та Україні, але випадково спростувала слова власного теперішнього президента, який у 2010 році заявив, що Росія перемогла б Німеччину без українців», – зауважив заступник голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко.

  Він додав, що монополія на перемогу у Другій світовій війні не належить жодній окремій нації. «Перемога не була б можлива без утворення коаліції Об'єднаних націй. Для перемоги важливий внесок кожного!», – додав історик.

  Україна розпочала згадувати головні події Другої світової війни до 70-річчя її завершення. Напередодні у Києві відкрилася виставка “Концтабір Аушвіц – український вимір. Дослідження, документи, свідчення”, присвячена 70-річчю визволення Аушвіцу та Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.