• In English
 • Радник Міністра внутрішніх справ: Посилення патрулювання в Харкові дає перші позитивні результати
  опубліковано 23 січня 2015 року о 17:04

  «Через тяжку і напружену ситуацію в країні нам доводиться доволі швидко реагувати і максимально ефективно інформувати громадськість про роботу МВС України», - розповів Радник Міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

  Наразі, в Харківській області запроваджено режим посиленого патрулювання, взято під охорону державні підприємства, установи та стратегічно важливі об’єкти. МВС діє спільно з Нацгвардією та СБУ, провадиться низка антитерористичних заходів.

  Зорян Шкіряк повідомляє, що ситуація в Харкові спокійна. Харків’яни підтримують ініціативу Міністра щодо посилення охорони та відносяться до цього із розумінням.

  Посилення охорони міста дає позитивні результати.

  Так, 20 січня, в результаті здійснення спеціальної операції, правоохоронці припинили існування осередку проросійських активістів. Під час обшуку його офісу правоохоронці вилучили антиукраїнську агітаційну літературу.

  За словами радника Міністра, осередком «Ісход», а також іншими харківськими сепаратистськими осередками керували за межами України (м. Бєлгород, РФ) та на окупованих бойовиками територіях Донбасу представники ГРУ і ФСБ.

  Діяльність так званої громадської організації «Ісход» було припинено. З першого дня його існування учасники не приховували свої відверті наміри займатися підривною діяльністю в мирному харківському регіон. Спецоперація триває. Наразі затримано лідера угрупування. Відомо, що чолові раніше працював у одному з рай управлінь Харківщини. В 1996 році буз звільнений з лав міліції за порушення дисципліни.

  Також, спільними силами МВС та СБУ затримали 5-ох зловмисників, під час спроби продажу вогнепальної зброї. У затриманих вилучили близько 40 гранат, кілька тисяч набоїв та зброю. Чоловіки займалися виготовленням та торгівлею зброєю. У них був обладнаний міні-цех з усім необхідним обладнанням.

  З його допомогою зловмисники збирали в кустарних умовах гранати Ф-1, набої, саморобні вибухові пристрої. Упродовж певного часу правоохоронці задокументували кілька епізодів збуту зловмисниками вогнепальної зброї, зокрема – револьвера.

  Усі громадяни позиціонують себе в якості членів одного з регіональних громадських об’єднань. Наразі зловмисники затримані.

  Їх дії кваліфіковані за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.