• In English
 • Уряд затвердив порядок та умови надання освітніх та медичних субвенцій регіонам, тепер відповідальність за місцевою владою, - Данило Лубківський
  опубліковано 23 січня 2015 року о 15:34

  Уряд України затвердив порядки та умови надання освітньої та медичної субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам. Таким чином, Кабінет Міністрів виконав своє завдання щодо забезпечення регіонів коштами на фінансування медицини і освіти. Тепер відповідальність за їхнє ефективне і своєчасне використання переходить до місцевих органів виконавчої влади. Про це заявив радник Прем’єр-міністра України Данило Лубківський на брифінгу в Будинку Уряду у п’ятницю, 23 січня.

  «Головний сигнал від Прем’єр-міністра України дуже простий: гроші будуть, гроші повинні бути забезпечені і будуть забезпечені», - заявив радник.

  Він зазначив, що порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Уряд схвалив 14 січня 2015 року. Він пояснив, що освітній сфері передбачено дві субвенції: освітня субвенція і субвенція на підготовку робітничих кадрів. «За освітньою субвенцією передбачається надати регіонам понад 40 млрд. грн., а за субвенцією на підготовку робітничих кадрів - фактично 6 млрд. грн.», - підкреслив Данило Лубківський.

  Крім того, сьогодні, 23 січня, Уряд на своєму засіданні прийняв ще одне рішення, яким схвалено порядок та умови надання медичної субвенції. «Йдеться про суму понад 46 млрд. грн.», - наголосив Данило Лубківський та додав, що відповідна постанова буде оприлюднена уже сьогодні.

  «Це означає, що Уряд визначив порядок надання цих коштів. Тепер питання за місцевими органами влади, питання за місцевими бюджетами», - зауважив радник Прем’єр-міністра. За інформацією Міністерства фінансів, станом на сьогодні уже сформовано понад 3 тис. місцевих бюджетів, і зараз є нагальна потреба якомога швидше завершити процес прийняття бюджетів на місцях: «Гроші будуть, умови та порядок надання субвенцій схвалено. Уряд виконав своє завдання – сьогодні питання за формуванням місцевих бюджетів. Це ключове питання, і воно є частиною реформи з децентралізації, яку послідовно втілює Уряд».

  Перший заступник Міністра охорони здоров’я Олександра Павленко, коментуючи сьогоднішнє рішення Уряду про схвалення порядку та умов надання медичної субвенції, підкреслила, що медична субвенція фактично є «елементом нової моделі фінансування і міжбюджетних відносин». Вона зазначила, що медична субвенція спрямовується до місцевих бюджетів із метою фінансування медичних закладів, зокрема зарплат персоналу, харчування пацієнтів, нагальних потреб в оперативній закупівлі ліків.

  Вона зазначила, що досі процес передачі коштів із Державного казначейства гальмувався у зв’язку із відсутністю подібного порядку. «У порядку, який сьогодні схвалений, прописуються дії кожного державного органу, який відповідає за фінансування, визначається порядок передачі цих коштів до місцевих бюджетів, чітко визначено цільове використання та сфера відповідальності», - підкреслила Перший заступник Міністра. Вона висловила сподівання, що «уже з понеділка-вівторка Державне казначейство буде реагувати на прохання МОЗ здійснювати перші платежі».

  За словами Олександри Павленко, згідно з порядком, кошти перераховуватимуться щоквартально і спрямовуватимуться до місцевих бюджетів: «Тому ми хотіли би, щоб місцеві органи виконавчої влади дуже швидко реагували і використовували їх вже там буз гальмування».