• In English
 • Ігор Жданов: Уряд відкритий для взаємодії із громадянським суспільством та експертним середовищем
  опубліковано 23 січня 2015 року о 13:10

  22 січня 2015 року Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов взяв участь у круглому столі «Аналітичні центри України у глобальній мережі аналітичних центрів: потенціал, виклики, перспективи», який було проведено Центром Разумкова.

  Під час круглого столу були представлені результати опитування «Яким має бути продукт аналітичних центрів», проведене фондом «Демократичні ініціативи» серед центральних та місцевих органів законодавчої і виконавчої влади. Окрім того, Центр ім. Разумкова представив доповідь «Світовий рейтинг аналітичних центрів - 2014», який було підготовлено Університетом Пенсильванії.

  У своєму виступі Ігор Жданов поінформував, що попередньо домовився із Центром ім. Разумкова про інформаційно-аналітичне співробітництво в галузі аналізу державної молодіжної політики та спорту вищих досягнень. Із пропозицією співпраці він також звернувся до Реанімаційного пакета реформ та Центру підтримки реформ при Кабінеті Міністрів України.

  «Як виходець із експертного середовища, чудово усвідомлюю наскільки важливою є експертна підтримка, супровід та громадське обговорення реформ, які здійснює Кабінет Міністрів. Адже найважчі зміни на етапі реформування завжди відбуваються в ментальності. Тут важливо, щоб громадяни розуміли суть реформ, мали чітке бачення: куди вони ведуть і для чого проводяться. Хочу наголосити, що наш Уряд відкритий для взаємодії із громадянським суспільством та експертним середовищем, а я як Міністр зацікавлений в продукції недержавних аналітичних центрів», - підкреслив Ігор Жданов.

  Він також відзначив високе 43-тє місце у Рейтингу провідних аналітичних центрів світу (за межами США), яке зайняв український Центр ім. Разумкова.

  «Це успіх не тільки Центру, але й всієї України. Я пишаюся роботою цієї аналітичної установи, яку особисто створював разом з О. Разумковим та усією командою, яка працювала, і зараз тут працює. Адже Центр ім. Разумкова виховав кількох міністрів, включно зі мною, суддів Конституційного Суду, народних депутатів», - відзначив Ігор Жданов.

  За словами Міністра, ті підходи та методи, які використовують у своїй діяльності недержавні аналітичні центри, сьогодні активно задіються в роботі відомства. Зокрема, після завершення бюджетного процесу, за дорученням Ігоря Жданова, було проведено функціональне обстеження Міністерства, також відбулося декілька сесій стратегічного планування і мозкових штурмів.

  «Ми детально проаналізували усю законодавчу базу, на якій функціонує наша галузь. Визначили ті функції Міністерства, які вже давно не притаманні сучасним реаліям і від яких потрібно відмовитися, адже більша частина із них дісталася нам у спадок від Радянського Союзу. Суто радянська і жорстка адміністративна модель взаємовідносин держави і спорту на сьогодні існує хіба що у тоталітарній Північній Кореї. А нам сьогодні набагато ближча модель ЄС і саме до неї ми прагнемо рухатися. Я не хочу бути комісаром у спорті, я як державний менеджер маю створювати сприятливі умови для його розвитку та діяльності спортивних федерацій», - зауважив Міністр.