• In English
 • Олексій Павленко: Діяльність стратегічного держпідприємства спиртової галузі буде повернуто під державний контроль
  опубліковано 22 січня 2015 року о 11:16

  Керівництво ДП «Укрспирту» проводило неефективну цінову політику, яка суперечила вимогам нормативно-правових актів. Здійснювалось відвантаження спирту за заниженими цінами. Це принесло збитків державі на 9,55млн. грн. Незаконно занижений ПДВ – 213 млн.63 тис. гривень. Недоплачено податку на прибуток – 203 млн.66 тис. гривень. Генеральний директор нарахував собі матеріальної допомоги на суму 287 154 грн. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко під час участі у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань протидії та запобіганню корупції. 

  «Сьогодні спільно з фіскальними та правоохоронними органами було проведено ґрунтовний аудит діяльності підприємства. Усі матеріали передані до правоохоронних органів і відкриті кримінальні провадження. Наразі відсторонено від виконання обов’язків керівника підприємства», - наголосив Олексій Павленко.

  За словами Міністра, ліквідовано посаду Генерального директора через внесення відповідних змін до статуту підприємства. Замість неї відкрита посада директора, яка здобуватиметься виключно через відкритий конкурс. Також змінено весь менеджмент «Укрспирту» на рівні заступників. За рішенням Уряду керівники підприємства будуть обиратися через Номінаційний комітет.

  «У такий спосіб повертаємо під державний контроль діяльність стратегічного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості та усуваємо корупційні ризики у призначенні його керівництва», - заявив Олексій Павленко.

  Міністр також презентував звіт щодо поточного стану галузі та заходів, що вживає Міністерство для подолання корупції.