• In English
 • Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зустрівся з Послом Японії в Україні Шігекі Сумі
  опубліковано 21 січня 2015 року о 10:54

  20 січня 2015 року відбулась зустріч Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова та заступника Міністра молоді та спорту з питань європейської інтеграції Миколи Мовчана з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі.

  У ході зустрічі сторони обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва у сфері молоді та спорту.

  Ігор Жданов поінформував Посла про зацікавленість Мінмолодьспорту в питаннях обміну досвідом з Японією щодо розвитку ефективної молодіжної політики, підготовки спортсменів вищих досягнень, підготовки до проведення масових спортивних заходів, розвитку масового спорту.

  «Ми би також були дуже раді допомозі Японії в питанні розвитку інфраструктури та реабілітації постраждалих від бойових дій на Сході України на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру», - наголосив Міністр.

  З метою інтенсифікації українсько-японського співробітництва, створення нормативно-правової бази реалізації спільних проектів та на виконання досягнутих попередньо домовленостей з японською стороною Міністерством молоді та спорту було розроблено проект українсько-японського Меморандуму про співпрацю в сферах молоді та спорту.

  У ході зустрічі Ігор Жданов передав Шігекі Сумі проект зазначеного Меморандуму та запевнив в готовності Міністерства до плідного і конструктивного діалогу з японськими колегами задля досягнення спільної мети – поглибленню дружніх відносин між народами України та Японії.

  «Хотів би окремо подякувати Вам особисто та всій Японії за ту допомогу, яку Ви надаєте нашій державі у ці складні часи. Український народ високо цінує цю підтримку», - наголосив Ігор Жданов.

  Зі свого боку Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі відмітив зацікавленість Японії в розвитку співробітництва в сфері молоді та спорту. Він пообіцяв найближчим часом опрацювати проект Меморандуму та наповнити його пропозиціями співпраці від профільного Міністерства Японії.

  З метою налагодження більш тісних зв’язків між країнами Шігекі Сумі запропонував організувати участь молоді з України в програмі молодіжних обмінів «Молодіжні кораблі». Дана програма організовується на щорічній основі та передбачає участь молоді з різних країн в програмі культурних обмінів та стажування, що проходить на території Японії. Шігекі Сумі запропонував Мінмолодьспорту організувати участь 10-ти представників молоді з України в зазначеній програмі в 2016 році.

  Дана ініціатива була повністю підтримана Міністром Ігорем Ждановим та визначена, як один з пріоритетів майбутньої співпраці Мінмолодьспорту з Посольством Японії в Україні.