• In English
 • Україні потрібна значна фінансова підтримка - у значно більших обсягах, ніж зараз обговорюються, - Андерс Ослунд
  опубліковано 20 січня 2015 року о 22:06

  Враховуючи складну фінансову ситуацію в Україні, є необхідність посилити фінансову підтримку держави. На цьому наголосив старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки ім. Петерсона Андерс Ослунд 20 січня на брифінгу в Клубі Кабінету Міністрів України за результатами зустрічей із Прем’єр-міністром України, міністрами, керівниками ряду відомств, провідними українськими політиками та народними депутатами щодо процесу впровадження реформ у країні. Участь у заході також взяли: Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який виступив координатором візиту зарубіжних експертів; професор економіки Йельського університету Василь Калимон; політик, експерт-економіст, заступник прем’єр-міністра Словаччини у 2010-2012 роках Іван Міклош; литовський політик, прем’єр-міністр Литви у 1999-2000 та 2008-2012 роках Андрюс Кубілюс.

  «Україні потрібна значна фінансова підтримка - у значно більших обсягах, ніж ті, які зараз обговорюються», - наголосив Андерс Ослунд та зазначив: щоб отримати серйозну міжнародну фінансову підтримку, Україні доведеться провести фіскальну консолідацію.

  Він наголосив, що Міжнародний валютний фонд вважає, що Україні потрібно залучити фінансову підтримку в обсязі близько 27 млрд. доларів на 15 місяців. Якщо підсумувати ті кошти, які уже виділяють МВФ, ЄС, міжнародні фінансові організації, зазначив Андерс Ослунд, то вийде понад 20 млрд. доларів. «Отже, різницю потрібно ще покрити», - сказав він.

  Крім того, під час брифінгу експерт зазначив, що в українському Уряді зібралася потужна команда професіоналів, які знають, як грамотно провести реформи і вивести країну з кризи: «Перше наше враження у тому, що якість урядовців в Україні повністю помінялася. Те, що ми сьогодні побачили – це високого рівня професіонали, які відповідають усім європейським стандартам. Я працював з українською економікою 30 років і ніколи ще не бачив такої якості членів Уряду, як сьогодні».

  Він підкреслив, що Україна сьогодні опинилася в складній фінансовій ситуації, проте Уряд активно працює над її вирішенням: «Так, є криза, але здійснюються дуже великі позитивні зміни, і, я сподіваюся, що Україна все-таки вийде з цієї кризи».

  Андерс Ослунд наголосив, що під час зустрічей закордонні експерти акцентували на необхідності проведення ряду реформ в країні, які насамперед стосуються фіскальної життєздатності та боротьби з корупцією.

  «Особливо хотілося б наголосити на фіскальній консолідації. Також прекрасно, що були скасовані деякі субсидії. Однак Україна повинна уніфікувати ціни на газ на ринковому рівні протягом кварталу. Це поліпшить платіжний баланс, знизить залежність від Росії, приведе до економії енергії та посилення виробництва», - підкреслив експерт. Також, додав він, потрібно зосередитися на поліпшенні управління державними підприємствами.

  «Для того, щоб побороти корупцію, потрібно швидко просуватися вперед у питаннях дерегуляції. Так, щось уже було зроблено, але треба ще більше»., - додав Андерс Ослунд.

  Литовський політик, Прем’єр-міністр Литви у 1999-2000 та 2008-2012 роках Андрюс Кубілюс також відзначив високий професійний склад українського Уряду.

  «Це чудова команда, яка має хорошу програму реформ, і вони показали, що готові до реформ. Є, звичайно, серйозні виклики, але цей Уряд показав, що має політичну волю для того, щоб впровадити всі необхідні реформи», - наголосив він та додав: для впровадження реформ у першу чергу потрібна політична консолідація.

  У свою чергу політик, експерт-економіст, заступник Прем’єр-міністра Словаччини у 2010-2012 роках Іван Міклош  під час брифінгу зазначив, що успіх якісних перетворень країни залежить від правильного політичного управління реформами: «Виклик полягає у політичному управління реформами. У цьому контексті важливим є співробітництво між Урядом і Парламентом. З боку Уряду потрібно активізувати комунікацію і з народом, і з Парламентом та його фракціями. Однак і народні депутати також повинні відчувати та поважати відповідальність Уряду і підтримувати його програму».

  Як наголосили експерти, сьогодні під час зустрічей урядовці та парламентарі чітко продемонстрували наміри тісно співпрацювати для якнайшвидшого впровадження реформ.

  Підсумовуючи сказане, професор економіки Василь Калимон, який отримав наукову ступінь Йельського університету, зауважив, що закордонні експерти під час останніх зустрічей побачили «серйозне розуміння глибини питань та проблем»: «Під час зустрічей ми почули позитивні сигнали, що в Уряді є хороша команда професіоналів, які розуміють, як досягнути прогресу і потрібних змін».