• In English
 • Кількість структурних підрозділів у системі юстиції скоротять майже вдвічі, - Наталія Севостьянова
  опубліковано 20 січня 2015 року о 16:21

  Міністерство юстиції розпочинає оптимізацію системи юстиції, у ході якої буде приблизно вдвічі скорочено кількість структурних підрозділів. Про це сьогодні на брифінгу в Кабінеті Міністрів повідомила Перший заступник Міністра юстиції Наталія Севостьянова.

  «Протягом останніх місяців нашої роботи ми зафіксували чисельні системні проблеми в діяльності органів юстиції. Серед них: відсутність мотивації працівників через низьку заробітну плату, бюрократія, надлишкова кількість керівників відносно загальної кількості працівників у системі, подвійне підпорядкування. Щоб вирішити ці проблеми, ми розробили пакет оптимізації, який включає в себе скорочення чисельності підрозділів системи юстиції з 45 до близько 25. Також ми скорочуємо на 20% чисельність центрального апарату. Задля ліквідації подвійного підпорядкування ми зменшуємо кількість керівників та укрупнюємо підрозділи», - сказала Перший заступник Міністра юстиції.

  Окрім цього, у Міністерстві юстиції буде запроваджена нова кадрова політика. Також буде створено три структурні підрозділи: Комітет реформ, Моніторинговий центр та Кадрову комісію. Останню, за словами Наталії Севостьянової, очолить грузинський експерт Гія Гецадзе. Також буде проведена перевірка ефективності усіх працівників системи юстиції як у центральному апараті, так і на місцях. Після цього планується відкрити конкурс з відбору персоналу на вакантні посади.

  «Нова кадрова політика полягає у тому, що усі співробітники мають пройти перевірку. Якщо перевірка встановить, що працівник працював належним чином і не був помічений у корупції, він отримає можливість підвищення. Ми пропонуємо так званий соціальний ліфт для всієї системи», - повідомила Наталія Севостьянова.

  За її словами, процес скорочення передбачає збереження нині існуючого заробітного фонду. Його буде розподілено між працівниками, які працюватимуть вже в оптимізованій структурі. Це забезпечить збільшення зарплат у системі юстиції.

  Для забезпечення прозорості та відкритості процесу добору нового персоналу буде залучено провідні рекрутингові компанії зі світовим ім’ям. Зокрема, допомогти у перевірці роботи представників системи юстиції на умовах ProBono, тобто безоплатно, зголосилися спеціалісти Ernst&Young Human Capital.

  «Ми перевіримо ефективність роботи керівників системи юстиції за минулий рік. За результатами стане відомо, хто з них залишиться на своїх посадах. Щодо звільнених посад ми разом з Ernst&Young Human Capital запропонуємо нові критерії і профіль вакансій, завдяки чому підберемо найбільш кваліфікованих претендентів на зайняття вільних посад», - зазначила Перший заступник Міністра юстиції.

  За її словами, всі, хто не пройде конкурсний відбір, потраплять у кадровий резерв. Цей пул буде першочерговим при пошуку нових співробітників у майбутньому.

  Вона також повідомила, що оптимізація структури системи юстиції та нова кадрова політика стануть першими ластівками у проведенні системних реформ.

  «Нова кадрова політика та оптимізація діяльності органів системи Міністерства юстиції – це лише один із елементів реформування системи юстиції. Детальний план даної реформи буде презентований Міністром юстиції Павлом Петренко у четвер», - резюмувала Наталія Севостьянова.

  Грузинський експерт Джаба Ебаноїдзе звернув увагу на те, що Грузія свого часу мала такі самі проблеми, як і Україна. Оптимізація допомогла скоротити надлишковий керівний апарат і віднайти ефективних спеціалістів для проведення реформ.

  «Оптимізація дасть змогу зберегти свої посади людям, які проявляють високий професіоналізм. Також ми відкриємо нові вакансії, щоб залучити нових співробітників. У Грузії, завдяки запровадженню такої системи, ми віднайшли багато професійних і талановитих людей, які допомогли у проведенні реформ», - зазначив грузинський експерт.

  У свою чергу Хатія Шелія зазначила, що метою нової кадрової політики є не звільнення всіх старих співробітників, а відбір тих кандидатів, які здатні провести необхідні реформи.

  «Оптимізація кадрів буде лише одним із напрямів, разом із проведенням оцінки існуючих працівників і набором нових кадрів. Головний критерій тут – професійність та моральна готовність до проведення реформ. Нам потрібні люди, які матимуть бажання змінити існуючі нині стандарти та запровадити нові правила гри», - наголосила Хатія Шелія.

  За словами представника рекрутингової компанії Ольги Горбановської, основним завданням компанії є забезпечення якісного, прозорого і зрозумілого процесу відбору кандидатів на відкриті вакансії.

  «Процес відбору складатиметься з кількох частин. Кандидатам треба буде підготувати мотиваційний лист і есе, а також пройти тестування. Тести складатимуться з 2-х частин. Перша – оцінка професійних знань. Друга – тестування управлінських та лідерських якостей, які необхідні керівникам для забезпечення прозорого управління тими системами, які їм віддають в руки», - зазначила Ольга Горбановська.