• In English
 • Арсеній Яценюк: Україна та Польща уклали угоду про будівництво газогону потужністю близько 10 мільярдів кубометрів
  опубліковано 19 січня 2015 року о 18:48

  НАК «Нафтогаз України» та польська компанія  Gaz-System S.A.  підписали угоду про  будівництво інтерконектора між Польщею і Україною, який дозволить Україні постачати з ЄС близько 10 мільярдів кубічних метрів газу.

  Про це повідомив Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на прес-конференції по завершенні українсько-польських міжурядових консультацій під головуванням Глави Уряду України та Голови Ради Міністрів Польщі Еви Копач у понеділок, 19 січня.

  Арсеній Яценюк зазначив, що мова йде не про реверс газу, «а про доступ до газу на LNG-терміналах, які вже збудовані в Клайпеді (Литва. – ред.) та Польщі»: «Також мова йде про доступ України до німецького газового ринку як одного з найбільш об'ємних і ефективних ринків Європейського Союзу».

  За його словами, інтерконектор планується збудувати довжиною 110 кілометрів: «Техніко-економічне обґрунтування повинно закінчитися в першій половині поточного року». 

  Глава Уряду також повідомив, що під час українсько-польських міжурядових консультацій  піднімалося питання Євроазіатського нафтотранспортного коридору: «Це також буде предметом окремого обговорення в рамках двосторонньої економічної комісії».