• In English
  • МОЗ докладає усіх зусиль для забезпечення ліками хворих на СНІД та туберкульоз у Донецькій та Луганській областях
    опубліковано 17 січня 2015 року о 13:30

    Міністерство охорони здоров’я України виконало своє зобов’язання щодо оперативного затвердження та передачі до Кабінету Міністрів України проекту постанови про забезпечення ліками хворих на ВІЛ/СНІД та туберкульоз, які залишаються на непідконтрольних територіях у Донецькій та Луганській областях.

    Документ, який вже 16.01.2015 р. був направлений до Кабміну, визначає порядок взаємодії центральних органів виконавчої влади, основних реципієнтів програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні та інших організацій щодо надання допомоги окремими категоріям населення на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей шляхом забезпечення постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення для лікування хворих на ВІЛ/СНІД, туберкульоз у тому числі наркотичних препаратів для потреб замісної підтримувальної терапії, закуплених за кошти гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

    Нагадаємо, що 15.01.2015 р. у приміщенні Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Києві відбулося засідання спеціальної робочої групи, сформованої під загальним керівництвом ВООЗ. До її складу увійшли представники національних та міжнародних неурядових організацій - Глобального Фонду, Міжнародного Червоного Хреста, організації «Лікарі без кордонів», багатьох інших національних та міжнародних партнерів МОЗ України. На їхнє прохання та у зв’язку з критичністю ситуації, яка склалася у зазначених регіонах, присутня на нараді перший заступник Міністра Олександра Павленко обіцяла забезпечити оперативне затвердження та передачу до Кабінету Міністрів України проекту відповідної постанови.