• In English
 • Держлісгоспи реалізували 460 тисяч новорічних ялинок під час ялинкової кампанії 2015 року
  опубліковано 15 січня 2015 року о 16:54

  В Україні офіційно завершилася ялинкова кампанія 2015 року, яка розпочалась наприкінці грудня минулого року. Сума від реалізації новорічних дерев цього року склала 20 млн. 766 тис. грн. Найбільше населення купувало ялинок на Полтавщині – 78 тис. шт.,  Сумщині – 38 тис. шт., Житомирщині – 48 тис., на Волині – 28 тис. шт., Дніпропетровщині – 25 тис. шт. Середня ціна на ялинки коливалася від 40 до 70 грн. залежно від висоти і породи дерева. Попит на новорічні деревця, в порівнянні з 2014 роком дещо знизився, зокрема у східних регіонах.

  Наголошуємо, що кожного року лісогосподарські підприємства по всій Україні закладають спеціальні новорічні плантації. У 2014 році на таких плантаціях вирощено близько 20 млн. шт. новорічних ялинок, з яких 3,5 млн. – призначено для продажу. Практикують лісівники ще одну альтернативу – живі ялинки, посаджені в горщики. У 2014 році новорічних дерев із закритою кореневою системою реалізували близько 2 тис.

  «Думка, що заготівля новорічних ялинок завдає лісам шкоди є хибним суспільним стереотипом. Кількість ялинок, які заготовляються виключно на новорічних плантаціях та під час проведення рубок догляду в молодняках хвойного лісу, визначається лише за попитом населення, і враховуючи показники останніх років знаходиться в межах 500-800 тис. шт.», - зауважив заступник Голови Держлісагентства Віталій Атаманчук.

  Всі кошти, отримані від реалізації ялинок, будуть направлені на комплекс заходів із лісорозведення та лісовідновлення.