• In English
 • Суд повернув НАК "Надра України" 35-відсоткову частку у видобутку газу на Сахалінському родовищі
  опубліковано 14 січня 2015 року о 18:04

  14 січня Київський апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу компанії «Голден Деррік», тим самим фактично повернув НАК «Надра України» ще 35-відсоткову частку у видобутку газу на Сахалінському родовищі.

  Відтепер до державної власності повернуто долі у видобутку газу на Сахалінському родовищі, які попередня влада продала фірмі «Голден Деррік» і прибуток від видобутку на цьому родовищі буде йти державі.

  За словами Міністра екології та природних ресурсів Ігоря Шевченка, НАК «Надра України» мало три судові справи з повернення державних активів на цьому родовищі. Два суди було виграно у грудні 2014 року, і третій (останній) – зараз.

  «Зараз йде кропітка робота для наших юридичних служб – відстояти інтереси держави у судах і повернути в державну власність активи, виведені попередньою владою, анулювати ліцензії та спецдозволи, що їх було видано всупереч закону та інтересам держави. Попереду у нас ще не один суд, у тому числі іщодо компанії «Голден Деррік», - зазначив Ігор Шевченко.

  Нагадаємо, у 2000 та 2003 роках НАК «Надра України» було укладено низку договорів про спільну діяльність на Сахалінському родовищі. У 2012-2013 роках колишнє керівництво НАК «Надра України» продало фірмі «Голден Деррік» свої долі відразу за трьома договорами. При цьому за жодним із договорів компанія повністю не розрахувалася, що дало підстави розірвати їх і повернути активи державі. Відповідні рішення судів було ухвалено 10 та 17 грудня 2014 року і 14 січня 2015 року.