• In English
 • Павло Петренко представив команду грузинських фахівців, які готові стати громадянами України і долучитися до проведення реформ у нашій країні
  опубліковано 14 січня 2015 року о 16:25

  Міністр юстиції України Павло Петренко у Будинку Уряду 14 січня 2015 року представив команду грузинських фахівців, які заявили про готовність  стати громадянами України і долучитися до проведення ряду масштабних реформ, які проводяться в Міністерстві юстиції.

  «У Міністерстві юстиції незабаром почнуть працювати іноземні фахівці, які зголосилися стати громадянами України. Вони опікуватимуться проведенням реформ, які ми плануємо запроваджувати впродовж цього року», - зазначив Міністр юстиції.

  Павло Петренко повідомив, що на посаду заступника Міністра юстиції запрошено Гію Гецадзе: «Це висококласний фахівець. На сьогодні він має величезний досвід роботи у системі державного апарату Грузії». У Грузії Гія Гецадзе був заступником Міністра юстиції, заступником Міністра внутрішніх справ, секретарем Вищої ради юстиції, членом Конституційної комісії, а на сьогодні – декан юридичного факультету Тбіліського університету, професор права. Також він довгий час працював у міжнародних організаціях. «Це та людина, яка фактично започатковувала реформу органів юстиції в Грузії. Також він був співавтором реформи органів внутрішніх справ, а в період, коли займав посаду заступника Міністра внутрішніх справ, відбулося повне персональне оновлення поліції Грузії», - наголосив Павло Петренко.

  За його словами, Гія Гецадзе у Міністерстві юстиції відповідатиме за антикорупційну політику, роботу комітету з реформування Державної виконавчої служби та Державної реєстраційної служби та роботу кадрової комісії, яка займатиметься відбором кандидатур на керівні посади в органах юстиції як в центральному апараті, так в регіонах.

  Міністр юстиції України також представив Джамбула Ебаноїдзе - ще одного фахівця, який працював в Грузії на керівних посадах, а тепер погодився обіймати одну з керівних посад в системі Державної реєстраційної служби. «Він був головою Національного агентства публічних реєстрів, був заступником Міністра юстиції, головою Національного бюро виконань, головою Митної служби і запроваджував реформу податкової системи Грузії, а як фахівець галузі права він побудував систему публічних сервісів у Грузії, яка буда визнана фактично всім світом», - повідомив Міністр юстиції України.

  За словами Павла Петренка, упродовж 9 місяців Джамбул Ебаноїдзе плідно співпрацював з командою українських спеціалістів як керівник експертної групи з напрацювання концепції реформування Державної виконавчої служби та Державної реєстраційної служби України.

  Ще одним членом команди став Георгій Циклаурі. Він працював в системі реєстраційної служби Грузії. «Це та людина, яка має величезний практичний досвід. Він погодився прийти до нас на роботу в Державну реєстраційну служби, і вони спільно з Джамбулом Ебаноїдзе  будуть запроваджувати узгоджені ініціативи з реформування Міністерства юстиції», - наголосив  Міністр юстиції. Він додав, що Георгій Циклаурі у системі Міністерства юстиції Грузії пройшов усі етапи реформування, був долучений до реформування системи публічних реєстрів цієї країни.

  Ще один блок, який підлягає реформуванню – це система Державної виконавчої служби. На роботу у цю службу також було запрошено фахівця з Грузії - Хатію Шелію. У своїй країні вона очолювала юридичний департамент Національного бюро виконань Грузії під час впровадження реформ.

  «Хатія Шелія також займатиме керівну посаду в системі Державної виконавчої служби України», - повідомив Павло Петренко.

  «Державна виконавча службу у сприйнятті наших громадян у рівні недовіри до цього органу стоїть на одному щаблі з органами внутрішніх справ, судами, правоохоронними органами. Це та система, яка фактично не працює на захист інтересів особи», -  сказав Міністр.

  Зараз розробляється концепція і готується проект закону щодо введення інституту приватних виконавців і зміни філософії виконання судових рішень. За словами Міністра, на першому етапі реформ відбудеться оптимізація структури Державної виконавчої служби: «Це кардинальна зміна персонального складу державних виконавців, встановлення механізмів їхнього контролю і їх мотивації», - зазначив Павло Петренко.

  Він також повідомив, що уже наступного тижня буде презентовано план дій і програму, яка буде виконуватися комітетом реформ при Міністерстві разом з фахівцями з Грузії. «Ви будете приємно здивовані тими реформами, які ми плануємо здійснити наступні 3-6 місяців у Міністерстві юстиції», - наголосив Міністр.

  Як зазначив Павло Петренко, сьогодні відбулося представлення грузинських фахівців на засіданні Уряду. Як тільки будуть прийняті відповідні рішення про отримання ними українського громадянства, відбудеться юридичне оформлення призначення цих спеціалістів на керівні посади в системі Міністерства юстиції України.

  За його словами, ці фахівці входять у систему Міністерства юстиції командою. Крім того, багато експертів, які не отримали українське громадянство, готові надавати консультативну допомогу в Україні в рамках роботи комітету реформ в Міністерстві юстиції України.