• In English
 • Арсеній Яценюк: Так звані ДНР і ЛНР повинні бути визнані всім світовим співтовариством терористичними організаціями
  опубліковано 14 січня 2015 року о 12:49

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Міністерства юстиції разом з Генеральною прокуратурою і Службою безпеки України вжити заходів для юридичного визнання так званих  ДНР і ЛНР терористичними організаціями. Про це він заявив на засіданні Уряду в середу, 14 січня.

  Засідання Кабінету Міністрів розпочалося хвилиною мовчання за загиблими внаслідок терористичного акту біля Волновахи.

  Арсеній Яценюк наголосив, що «російські терористи далі вбивають українських громадян, далі обстрілюють українських військовослужбовців»: «Тероризм, який в Україні здійснюється під російським керівництвом, є загрозою для нашої державності і для життя українців».

  «Тероризм не має меж. І терористи атаки в Парижі, терористичні атаки в інших країнах світу – Бельгія, Австралія, Канада, - це загроза, і ми за цю загрозу повинні всі разом відповідати всім цивілізованим світом. Зараз безпека українців в руках українських військовослужбовців, в руках українських солдатів, в руках військовослужбовців Національної гвардії і кожного, хто воює в зоні антитерористичної операції», - підкреслив Глава Уряду.

  Прем’єр-міністр наголосив, що так звані ДНР і ЛНР повинні бути визнані всім світовим співтовариством терористичними організаціями. Він нагадав, що Служба безпеки України відкрила відповідні кримінальні провадження, і оголошені підозри у здійсненні терористичної діяльності відповідним російським бойовикам з ДНР і ЛНР.

  Він звернувся до Міністерства юстиції України разом з Генеральною прокуратурою України і Службою безпеки України «вжити заходів для юридичного визнання в цілому таких організацій, як ДНР і ЛНР, терористичними через відповідну судову процедуру».

  «Уряд України звертається до всіх міжнародних організацій, до наших західних партнерів з тим, щоби на відповідному політичному рівні визнати організації ДНР і ЛНР як терористичні і вжити відповідних заходів міжнародного правового реагування по відношенню до цих терористичних бандитських угрупувань, що діють під прикриттям Російської Федерації», - наголосив Арсеній Яценюк.