• In English
 • Арсеній Яценюк звернувся до керівників ОДА прискорити процес затвердження місцевих бюджетів
  опубліковано 13 січня 2015 року о 16:41

  Економічна децентралізація, новий Бюджетний і Податковий кодекс – це вудочка, а завдання місцевої влади – зловити рибу і дати можливість регіонам бути сильнішими й отримувати більше коштів, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 13 січня, під час селекторної наради з головами обласних державних адміністрацій.

  Арсеній Яценюк наголосив, що в Україні здійснений перший крок децентралізації: «Перший крок, який лежить в сфері відповідальності Кабінету Міністрів України, - надання додаткових фінансових повноважень для регіонів, - був здійснений. Уряд вніс до Парламенту, і Парламент підтримав низку наших податкових і бюджетних ініціатив».

  Ухвалена, зокрема, нова редакція Бюджетного кодексу: «Тепер території фактично є бюджетно самостійними». В тому числі, за словами Глави Уряду, регіони тепер «мають право самостійно, не чекаючи ухвалення центрального бюджету, приймати власні місцеві бюджети».

  Змінами до Бюджетного кодексу місцевій владі надана низка інших додаткових повноважень. Зокрема, нагадав він, скасовані обмеження щодо запозичень, які раніше можна було здійснювати тільки з дозволу центральної влади, а також введена нова процедура використання коштів, які знаходяться на єдиному казначейському рахунку.

  Прем’єр-міністр звернувся до очільників областей «прискорити процес і невідкладно затвердити місцеві бюджети».

  Арсеній Яценюк відзначив що Київська область «єдина в Україні вже 29 грудня самостійно прийняла рішення про формування як бюджету Київської області, так і бюджетів нижчих рівнів».

  Арсеній Яценюк наголосив, що наступний крок децентралізації – політична децентралізація – «знаходиться в сфері компетенції Президента України, і внесення змін до Конституції щодо надання додаткових політичних повноважень на місця – це те, що є сьогодні на порядку денному Президента і Уряду».

  Водночас, підкреслив Прем’єр-міністр, на політичну децентралізацію впливатиме зокрема те, як місцева влада «справиться з додатковими повноваженнями й правами, які вона отримала в економічній і податковій сфері».

  «Прошу керівництво держави на місцях приділити цьому максимум уваги і показати, що ми здатні брати на себе відповідальність і дійсно самостійно керувати в своїх областях, не чекаючи команди зверху», - сказав Глава Уряду.

  «Ми дали вудочку, і ваше завдання – цією вудочкою у вигляді нового Бюджетного кодексу і нового Податкового кодексу зловити рибу і дати можливість вашим регіонам, бути кращими й сильнішими, отримувати більше коштів. І треба покладатися зараз на свої повноваження і свої сили», - звернувся Глава Уряду до очільників ОДА.