• In English
 • МОН робить усе можливе, щоб цьогорічні випускники Донбасу змогли отримати документи про освіту
  опубліковано 13 січня 2015 року о 09:40

  Міністерство освіти і науки робить усе можливе, щоб цьогорічні випускники Донбасу змогли отримати документи про освіту. На цьому наголосив заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський у студії Телеканалу новин «24».

  Заступник Міністра повідомив, що у Донецькій області працюють 553 дитячих садки, які відвідує 57,5 тисяч дітей, та 601 школа, де навчається 160 тисяч учнів. 510 садків та 462 школи області залишаються на непідконтрольній українській владі території.

  Також, за словами Павла Полянського, у Луганській області на території, що контролюється українськими військовими, розташовано 210 дитячих садків, які відвідує 15,5 тисяч дітей та 315 шкіл, де навчаються понад 58 тисяч учнів. На непідконтрольній території знаходяться 338 дитячих садки та 315 шкіл.

  Як повідомив заступник Міністра, на території, що не контролюється українською владою, у Донецькій області перебуває понад 4 тисячі дітей, які мали б відвідувати одинадцятий клас, та близько 3 тисяч – у Луганській області. Павло Полянський підкреслив, що для цих дітей навчальний рік так і не розпочався. «Важливо, щоб діти, котрі через незалежні від них обставини, опинилися у складній ситуації, мали можливість отримати документи про освіту та вступити до університетів. І це відповідальність дорослих», - зазначив заступник Міністра освіти і науки.

  Заступник Міністра освіти і науки розповів, що сьогодні, за оцінками Міністерства, на непідконтрольній території близько 3 тисяч випускників Донецької області та 2 тисячі з Луганської областей претендують на вступ до університетів. За словами Павла Полянського, Міністерством ще у жовтні 2014 року розроблено спрощений механізм прикріплення таких учнів до будь-якої української школи у будь-якому регіоні країни, щоб наприкінці навчального року отримати атестат і спробувати вступати до вищого навчального закладу.