• In English
 • Айварас Абромавичус зустрівся з Послом ФРН в Україні Крістофом Вайлем
  опубліковано 12 січня 2015 року о 19:09

  Україна висловлює щиру вдячність за фінансову й технічну допомогу, яка надається Урядом ФРН для поновлення сталого розвитку, посилення євроінтеграційних процесів у нашій країні, і сподівається на подальшу плідну співпрацю. На цьому наголосив 12 січня Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус у ході зустрічі з Послом ФРН в Україні Крістофом Вайлем.

  Айварас Абромавичус відзначив результати офіційного візиту до ФРН урядової делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком, у рамках якого було підписано Спільну заяву між Урядом України й Федеративним Урядом ФРН про надання кредитних гарантій у розмірі 500 млн. євро на забезпечення відновлення інфраструктури Луганської та Донецької областей (підписання Угоди про надання коштів заплановано на лютий 2015 року).

  «Я був вражений поінформованістю німецького бізнесу. Ми підтримуємо компанії, які співпрацюють з Україною, і прагнемо поглиблення партнерства. Дуже приємно, що канцлер Німеччини готова й надалі допомагати нашій країні. Головне для Уряду України - успішно протистояти труднощам і критиці й зробити максимально багато, адже населення із розумінням ставиться до труднощів, а запит на реформи надзвичайно високий», - сказав Міністр.

  Посол Німеччини наголосив у відповідь, що стабілізація становища у східних регіонах України стане позитивним сигналом для інвесторів.

  «Думаю, буде складно знайти нових інвесторів, доки не відшукаємо якогось політичного вирішення безпекових проблем, проте можливості є», - зазначив Крістоф Вайль.

  Також на зустрічі було зазначено, що додаткового імпульсу двостороннім відносинам у торговельно-економічній сфері надасть створення Німецько-Української зовнішньоторговельної палати.

  Довідково

  За підсумками 2014 року, показник товарообігу між Україною та ФРН склав 8,4 млрд. дол. США, а в списку іноземних інвесторів Німеччина (з об'ємом 5,9 млрд. дол. США) уже не один рік поспіль посідає друге місце.