• In English
 • У Чернігівському історичному музеї відкрилась експозиція про воїнів-героїв АТО
  опубліковано 09 січня 2015 року о 15:33

  У Чернігівському історичному музеї відкрилася експозиція під назвою На наших плечах Україна, присвячена подіям на сході країни, героям, які віддали життя за Україну та бійцям-учасникам АТО.

  Експозицію створено колективом музею за підтримки Чернігівського обласного та міського військкоматів, частин гарнізону, громадських організацій та формувань, обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, родичів та друзів воїнів. Тут представлено матеріали про бойові дії, нарукавні знаки військових частин та добровольчих батальйонів Чернігівщини, які беруть участь у проведенні АТО, обмундирування та військове спорядження, фотознімки, прапори України з підписами учасників бойових дій і волонтерів, фрагменти зброї та боєприпасів.

  Крім цього, на виставці можна ознайомитись із матеріалами про загиблих героїв, які передані родинами вояків. Також про кожного з них розповідає Книга пам’яті полеглих героїв із 73 нарисами.

  «Наймолодшому із загиблих бійців, Артему Усу з села Марківці, Бобровицького району, не виповнилося й 20 років, а найстаршому, Олегові Міхнюку з Прилуччини - командиру афганської роти батальйону «Айдар», мало б виповнитись 49», – розповіли організатори заходу.

  Виставка поповнюватиметься новими експонатами та зберігатиметься в музеї постійно.