• In English
 • "Зберегти обличчя" для Путіна нелегко, якщо на обличчі цинічна маска - Арсеній Яценюк в Берліні
  опубліковано 08 січня 2015 року о 13:29

  “Наш рецепт – бути об’єднаними, говорити єдиним голосом, не відступати і змусити Росію виконати Мінські домовленості”, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 8 січня, виступаючи в Німецькому товаристві зовнішньої політики в рамках офіційного візиту до Берліна.

  Він наголосив, що санкції проти Російської Федерації “відіграють надзвичайно важливу роль”: “У нас на порядку денному було лише два шляхи. Перший – військова відповідь, але не переконаний, що хтось хотів би мати третю світову війну. Ми прагнули уникнути ескалації цього конфлікту і його військового вирішення. Тож інший шлях, який був і є на порядку денному – запровадити фінансові санкції”.

  “Ідея санкцій – повернути Росію до переговорів. І Росія повинна заплатити ціну, адже вона вчинила міжнародний злочин”, - сказав Глава Уряду України.

  Він зазначив, що часто чує про необхідність знайти шлях, як “зберегти обличчя” президентові Путіну: “Звучить добре, якщо є обличчя. Але якщо на обличчі маска, цинічна маска – це важко зробити”.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що спільні дії ЄС та США “вже зробили багато, аби Росія стала більш “гнучкою”: “Переконаний, що санкції також проклали шлях до Мінських домовленостей”.

  Він зазначив, що Мінські домовленості – це на сьогодні єдині домовленості з Росією, “і вони є базою для подальшої деескалації ситуації в Україні”.

  Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд України і Президент України “зробили все, що записано в Мінських домовленостях”.

  “Що натомість зробила Росія? Нічого”, - наголосив Арсеній Яценюк, нагадавши, що є кілька умов, які РФ має виконати згідно з Мінськими домовленостями. Перша – відновлення контролю над кордоном, адже “зараз українська влада не контролює українсько-російський кордон”: “Друга – Росія має припинити постачання оснащення й смертельної зброї очолюваним Росією терористам. І третя передумова – Росія відведе свою регулярну армію та своїх агентів. Якщо Росія виконає ці три передумови, якщо почне виконувати Мінські домовленості, - відбудеться значна деескалація ситуації і буде прокладений шлях до подальших позитивних вирішень в досягненні миру”.

  Арсеній Яценюк наголосив, що Україна постала перед неймовірними викликами: “За останні десять місяців ми мали одну війну, одні парламентські вибори, одні президентські вибори, низку фінансових викликів. Ми вижили.  І ми повинні вижити у 2015 році. Ми повинні стабілізувати ситуацію і зробити все, щоб досягти подальших цілей і зробити Україну позитивним зразком у Європі”.

  “Це нелегко, і ми можемо зробити це тільки разом з Німеччиною, ЄС, нашими американськими друзями – усім західним світом.

  Це боротьба за волю і свободу. І ми очікуємо, що якщо діятимемо спільно зі світовим співтовариством, з нашими західними партнерами, - ми досягнемо успіху, подолаємо всі ці проблеми і матимемо європейське майбутнє в Україні”, - наголосив Арсеній Яценюк.