• In English
 • На Буковині тривають профілактичні заходи щодо африканської чуми
  опубліковано 06 січня 2015 року о 09:23

  На Буковині тривають профілактичні заходи щодо африканської чуми.

  «На сьогодні головні напрямки активізації збудника - дика фауна, зокрема, полювання, годування тварин відходами, купівля дешевої свинини на прикордонних смугах», - зазначає  заступник  Голови Держветфітослужби України Віталій Башинський.

  Зокрема, він наголосив на тому, що сьогодні в державі  побудовано систему ефективного ветеринарного контролю, тому вдається вчасно та результативно реагувати в будь-якій ситуації.

  Хвороба вже зачепила окремі області України, не підлягає лікуванню та тягне за собою забій у місцях поширення усього свинопоголів’я. У ДП «Чернівецьке лісове господарство» відбулася нарада з користувачами мисливських угідь області щодо профілактики африканської чуми свиней на Буковині.

  «Наразі на території Чернівеччини проводиться низка протиепізоотичних заходів, які покликані попередити епізоотію, повідомляє  начальник головного управління ветеринарної медицини області Борис Тодорюк.- В області діє 57 свиногосподарств. Від початку 2014 року службою держветмедицини Буковини здійснено 132 інспекторські перевірки щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог. В окремих господарствах були виявлені порушення. Складено 32 попередження, а 33 особи були оштрафовані на 4029 гривень. Крім цього, державними інспекторами ветмедицини здійснювались 87 перевірок. До адмінвідповідальності притягнуто 223 особи, яким накладено штрафи на суму 15,2 тисячі гривень. А ще від різних хвороб було щеплено 174 тисячі свиней.

  За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарств, на Буковині нині є 1400 диких кабанів. Минулого року було впольовано 107 вепрів. Лісівники вживають необхідних заходів для унеможливлення браконьєрського відстрілу диких кабанів.

  У зв’язку із загрозою поширення захворювання постало питання щодо продовження у мисливських угіддях області сезону полювання на самця дикого кабана та його молодняк. Рекомендовано продовжити термін  полювання на самця кабана та його молодняк у січні 2015 року згідно із лімітами на 2014/2015 роки, зробивши відповідні зміни до наказів про терміни та порядок здійснення полювання у встановленому порядку відповідно до чинного законодавства.

  Також у підсумку наради прийнято рішення і надалі забезпечувати ретельний санітарно-ветеринарний контроль тваринної сировини здобутих звірів на наявність збудників хвороб. Користувачі мисливських угідь зобов’язалися ретельно моніторити популяції диких тварин з метою вчасного виявлення можливої нетипової поведінки вепрів.