• In English
 • Олексій Павленко: Конкурс на посади керівників державних підприємств будемо проводити у прямому телеефірі
  опубліковано 05 січня 2015 року о 14:46

  У Мінагрополітики затверджено прозорий порядок конкурсного відбору для керівників державних підприємств. Будемо проводити публічні конкурси з прямою телетрансляцією. Передбачимо обов'язкове залучення до конкурсу міжнародних експертів та консультантів.

  Про це ідеться у статті Міністра аграрної політики та продовольства України Олексія Павленка для агенції «Укрінформ».

  На думку Міністра, новий порядок дозволить об'єктивно проаналізувати переваги та недоліки кожного кандидата, а також спрогнозувати його ефективність.

  «У мене немає сумнівів, що у процедурі призначення керівників державних підприємств свідомо закладено корупційну складову. Про це свідчить практика укладення контрактів із керівниками на максимально можливі строки - 3-5 років. Причому, без дотримання механізмів конкурсного відбору», - наголосив Олексій Павленко.

  За його словами, такі призначення здійснювалися без урахування показників ефективності використання держмайна, прибутку чи майнового стану, передбачених, до речі, законодавством. І це призвело до провалів в управлінні держаним майном та втраті міністерського контролю.

  «Подібні явища ми викорінюємо. Будемо укладати повноцінний контракт з керівником лише після аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства за три місяці від початку виконання ним обов'язків. Відкритість і гласність - обов'язкові умови конкурсного відбору на усіх стадіях конкурсного відбору. У першу чергу під час розкриття пакетів претендентів, їх розгляду та оголошення переможців», - наголосив Міністр.

  На його думку, після впровадження нового порядку конкурсного відбору відповідальні посади займатимуть найбільш підготовлені фахівці, а не корумповані «схемотехніки».