• In English
 • У Києві посилено контроль використання бюджетних коштів у навчальних закладах
  опубліковано 02 січня 2015 року о 16:10

  Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА прозвітував про результати своєї діяльності у 2014 році. Так, фахівці профільного департаменту посилили контроль використання бюджетних коштів у навчальних закладах столиці та розробили шляхи інформування громадськості про витрати.

  Зокрема, департамент працює над створенням електронної карти навчальних закладів столиці. Електронна карта буде розміщена в мережі Інтернет і кожен бажаючий зможе переглянути інформацію про матеріальну базу та розміри фінансування з міського бюджету за кожним закладом комунальної власності. Також триває оновлення сайтів дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.

  Окрім того, аби забезпечити прозорість зарахування дітей до дитсадків, департамент працює над модернізацією системи електронного запису дітей до дошкільних навчальних закладів. Також у закладах освіти розпочали впроваджувати єдину систему електронного документообігу.

  У 2014 році на офіційному сайті департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА розміщено більше тисячі інформаційних повідомлень про діяльність департаменту, районних управлінь та закладів освіти. Так, на сайті можна отримати інформацію про стан кадрового забезпечення закладів освіти міста Києва, наявність вакантних посад, суб’єкти господарської діяльності, які отримали ліцензії у сфері освітньої діяльності.

  Як повідомили у профільному структурному підрозділі КМДА, для того, аби забезпечити ефективне використання майна в інтересах громади, проведено інвентаризацію будівель (приміщень) комунальних навчальних закладів, здійснено аналіз їх потужностей (проектної та реальної). Також розроблено електронні паспорти навчальних закладів для розміщення на електронній освітній карті столиці.

  Окрім того, департамент провів значну роботу із подолання корупційних схем у сфері освіти. Так, у 2014 році проведено правову експертизу 552 наказів департаменту освіти і науки, молоді та спорту з кадрових питань та 209 наказів департаменту освіти і науки, молоді та спорту із загальної діяльності. З них 1 зареєстровано у Головному управлінні юстиції у м. Києві.

  Також проведено правову експертизу 15 проектів розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та 83 документи, поданих суб’єктами господарювання до Міського дозвільного центру щодо ліцензування освітніх послуг.

  У 2014 році притягнуто до дисциплінарної відповідальності (оголошено догани) 9 керівників навчальних закладів.