• In English
 • Уряд у поточному році виконав основні завдання. Тепер потрібно їх імплементувати, - Прем'єр-міністр
  опубліковано 30 грудня 2014 року о 16:10

  У цілому Кабінет Міністрів у 2014 році виконав поставлені перед собою завдання. Зараз важливо всі прийняті рішення впровадити у життя. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час підсумкової прес-конференції 30 грудня 2014 року.

  Першим завданням, яке стояло перед Урядом, було оподаткування великого бізнесу. «Це завдання виконано. Прийняті закони передбачають оподаткування надприбуткового бізнесу», - зазначив Арсеній Яценюк.

  Друге завдання полягало у необхідності максимального закриття податкових ям і схем із ухилення від оподаткування: «Це завдання також виконано через прийняття закону про трансфертне ціноутворення».

  Уряд виконав і третє поставлене завдання щодо легалізації заробітних плат. «Це завдання також виконано, і воно передбачає стимули. Платите більше заробітної платні, ніж у минулому році, легалізовуєте і відмовляєтеся від конвертів – втричі менше платите єдиного соціального внеску», - заявив Прем’єр-міністр.

  Ще одне завдання стосується малого і середнього бізнесу, для якого були заборонені всі перевірки терміном на 2 роки, а також удвічі зменшене податкове навантаження.

  До п’ятого завдання Уряду Арсеній Яценюк відніс скорочення витрат на державний апарат і на державне управління. «У нас проходить 10-відсоткове скорочення чисельності, ми вдвічі скоротили всі контролюючі інспекції. І також ще на півроку продовжили мораторій на всі види перевірок, які проводяться контролюючими органами України, крім Державної фіскальної служби і Державної фінансової інспекції», - зазначив Прем’єр-міністр.

  За словами Арсенія Яценюка, серед надзвичайно важливих завдань було  напрацювання і прийняття збалансованого бюджету на 2015 рік. «Ми прийняли закон України про державний бюджет, який є збалансованим, з огляду на сьогоднішні фінансові реалії», - заявив він. Глава Уряду при цьому підкреслив, що після консультацій з Міжнародним валютним фондом і фінансовими кредиторами до 15 лютого Уряд планує внести відповідні зміни до закону України про державний бюджет.

  І сьоме завдання – «це показати країні, що в Україні є Уряд, коаліція, які здатні приймати складні, але правильні рішення, навіть якщо таке рішення приймається о 5-й годині ранку».

  «Це той пакет, який потрібно було провести до кінця поточного року. Ми його провели. Тепер залишилося все імплементувати», - підсумував Арсеній Яценюк.