• In English
 • Уряд продовжив термін обліку внутрішньо переміщених осіб до 1 лютого 2015 року, - Павло Розенко
  опубліковано 29 грудня 2014 року о 17:36

  Урядом прийнято рішення внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України № 637 від 5 листопада 2014 року стосовно продовження на місяць терміну обліку осіб, які перемішуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, - замість 31 грудня 2014 року до 1 лютого 2015 року. Про це повідомив Міністр соціальної політики Павло Розенко на брифінгу в Будинку Уряду 29 грудня.

   «Ця дата, кінцева дата взяття на облік, розповсюджується лише на тих осіб, яким до 1 жовтня 2014 року, коли була прийнята постанова КМУ № 509, вже були призначені відповідні соціальні виплати, але вони не перебували на обліку в наших обласних управліннях, - пояснив Павло Розенко. – Щодо всіх  інших людей, які прибувають зараз і прибуватимуть надалі, немає жодних обмежень щодо взяття на облік. Вони можуть це зробити в будь-який момент в будь-якому управлінні по всій території України».

  Водночас Міністр наголосив, що відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», допомогу отримують лише особи, які тимчасово переміщені в межах України та мають відповідні позначки про своє місцеперебування.

  «Соціальну допомогу від держави отримують саме внутрішньо переміщені особи, ті люди, які постійно зараз проживають на території України, а не ті, які виїжджають на контрольовану українською владою територію України, отримують допомогу і повертаються назад, на територію, яка контролюється бойовиками. Це вимоги закону і ми, органи соціальної політики, будемо чітко дотримуватися саме цих норм», - наголосив Павло Розенко, додавши що «відповідним службам МВС буде дано доручення щодо перевірки місця проживання цих осіб».

  На сьогодні вже обліковано приблизно 810 тисяч внутрішньо переміщених осіб, що складає 550 тисяч родин. До Пенсійного фонду України звернулося понад 800 тисяч пенсіонерів, понад 700 тисяч вже отримують виплати, всі інші справи знаходяться в стадії обробки. До центрів зайнятості звернулося понад 32 тисячі осіб, з них 20 тисяч офіційно отримали статус безробітного.

  «Вже  профінансовано приблизно 400 млн. грн., виділених лише на програму переміщених осіб, окремо понад 2 млрд. грн. виплачено по Пенсійному фонду України», - сказав Павло Розенко.