• In English
 • Ми повинні прийняти бюджет до початку нового року, - Наталія Яресько
  опубліковано 26 грудня 2014 року о 15:51

  «Ми повинні прийняти бюджет до початку Нового року. Ми не маємо права поставити під сумнів виплату пенсій та зарплат з першого січня. Люди мають бути впевнені в тому, що держава не залишить їх без підтримки», - заявила Міністр фінансів України Наталія Яресько під час брифінгу в Будинку Уряду.

  «Ми просимо Парламент прийняти бюджет до початку нового року. Це критично важливо для держави», - наголосила вона.

  Коментуючи роботу Уряду над основним фінансовим документом України, Міністр фінансів зазначила, що у бюджеті на 2015 рік необхідно стабілізувати платіжний баланс, тому Уряд прийняв рішення щодо запровадження додаткового імпортного збору.

  «Це – тимчасовий захід. Підкреслюю, тимчасовий, строком на 12 місяців. Цей крок ми узгоджуємо з нашими міжнародними партнерами. Запровадження мита дозволить нам залучити до бюджету понад 17 мільярдів гривень», - наголосила Наталія Яресько. За її словами, додатковий імпортний збір не справлятиметься при ввезенні життєво необхідних товарів.

  Міністр також зазначила, що у фундамент бюджету на наступний рік Уряд заклав новий Бюджетний кодекс та принцип децентралізації влади. Як пояснила урядовець, принцип децентралізації державних фінансів  – це революційний крок в економічному житті країни. Місцеві бюджети отримають більше ресурсу і більше відповідальності.

  Наталія Яресько також звернула увагу на те, що метою Уряду є зменшення видатків на утримання апаратів міністерств та інших органів виконавчої влади на 10% протягом наступних двох років. «Ми послідовно урізаємо наші видатки на утримання центральних апаратів», - наголосила вона.