• In English
 • Уряд ставить завдання змінити філософію соціальної політики, - Павло Розенко
  опубліковано 26 грудня 2014 року о 15:19

  Уряд зобов’язується підвищити на 13% мінімальні пенсії та заробітні плати з грудня 2015 року, якщо до того часу вдасться провести соціальні реформи. Про це заявив Міністр соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції з питань законодавчих ініціатив Уряду по формуванню державного бюджету на 2015 рік.

  Павло Розенко констатував, що «Україна запізнилася з реформами мінімум на 10 років – і якщо цього не змінити зараз, то це не буде зроблено ніколи».

  За його словами, наприклад, дефіцит Пенсійного фонду «наближається до 100 мільярдів гривень», що в перспективі знижує можливості підвищувати пенсії.

  «Ми можемо гарантувати збільшення на 13% усіх видів соцвиплат з грудня, однак це має стати наслідком реформ. Або ми зробимо це, або ми згаємо час – і вже в липні станемо перед питанням, як вчасно виплачувати зарплати і пенсії», - сказав Міністр.

  Павло Розенко нагадав, що Уряд відмовився від деяких жорстких кроків, зокрема, від збільшення пенсійного віку, скасування студентських стипендій та доплат працівникам бюджетної сфери.

  Натомість Кабмін зосередиться, зокрема, на детінізації фонду зарплат.

  Також Міністр повідомив, що реформи в соціальній сфері стосуватимуться скасування неефективних пільг, переходу на адресність надання соціальних послуг, реформування пенсійної системи.

  Окрім того, Павло Розенко зазначив, що «Верховна Рада України уже прийняла за основу проект закону про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці, яким передбачено зниження єдиного соціального внеску та реформування соціального страхування».

  Міністр наголосив, що сьогодні в України є унікальний шанс все змінити, адже є воля Президента та Уряду, і закликав народних депутатів України підтримати законодавчі ініціативи Кабінету Міністрів України задля прийняття Державного бюджету на 2015 рік.

  «Уряд ставить завдання змінити філософію соціальної політики. Ми повинні зробити не косметичні зміни, а серйозні реформи», - підкреслив Павло Розенко.