• In English
 • Мінагрополітики готує пропозиції щодо скасування заборони з 1 січня 2015-го реалізації та обігу м’яса, молока та сиру
  опубліковано 25 грудня 2014 року о 10:26

  «Мінагрополітики разом із міжнародними та українськими експертами готує пропозиції, які б могли бути підтримані у Парламенті, щодо скасування норми про заборону з 1 січня 2015 року реалізації та обігу необробленого молока та сиру домашнього виробництва, а також туш парнокопитних та інших копитних подвірного забою», - сказала заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, коментуючи норму вже діючого закону.

  Вона наголосила, що у Міністерстві усвідомлюють важливість питання для сільського населення, для якого продаж домашніх молока та сиру, а також м’яса є основним джерелом прибутку. «Маємо надали змогу людям поступово перейти до нових європейських правил, враховуючи соціально-економічні особливості України. Разом із фаховими експертами, бізнесом, асоціаціями, працюємо над тим, щоб до кінця року ця проблема була вирішена. Українцям потрібні адекватні умови та правила реалізації продукції. Водночас жоден виробник не звільняється від відповідальності за недотримання вимог гігієни при виробництві та продажу харчових продуктів», - додала Владислава Рутицька.

  Довідково

  З метою гармонізації українського харчового законодавства з європейським, зокрема і щодо торгівлі домашніми продуктами, влітку цього року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо харчових продуктів» (№ 1602-VII), який вступає і дію 20 вересня 2015 року. Цим Законом передбачено поступовий перехід до нових правил. Передбачається, що з 20 вересня 2020 року продукти тваринного та рослинного походження домашнього виробництва зможуть продаватися на агропродовольчих ринках за умови підтвердження їхньої придатності за результатами випробувань (досліджень) акредитованої лабораторії. З 1 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, зможуть використовуватись виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку в межах 50 кілометрів від місяця забою або в області, в якій він здійснений.

  Згідно частини першої статті 35 діючого Закону України «Про безпечність і якість харчових продуктів» з 1 січня 2015 року на ринках заборонено торгувати необробленим молоком та сиром домашнього виробництва, а також м’ясом, отриманим в результаті подвірного забою.