• In English
 • Артур Дерев'янко: Напрацьовані законодавчі зміни, які визначають статус бійців-добровольців
  опубліковано 23 грудня 2014 року о 16:38

  Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції працює над удосконаленням Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Уже напрацьований пакет законодавчих змін, які спрямовані на встановлення соціальної справедливості стосовно військовослужбовців та їх сімей. Про це повідомив Голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко на брифінгу перед прямою телефонною лінією Кабінету Міністрів України.

  За його словами, напрацьовані законодавчі зміни насамперед стосуються соціального захисту та статусу волонтерів, бійців, які воюють у складі добровольчих батальйонів, а також сімей загиблих бійців, які не були у складі Збройних Сил України, Національної гвардії, або МВС.

  Зокрема, після прийняття поправок, з’явиться підстава для надання бійцям-добровольцям статусу учасників бойових дій. Крім того, буде забезпечений соціальний захист для сімей загиблих бійців-добровольців: вони зможуть отримати посвідчення «Член сім’ї загиблого» та належні від держави пільги і виплати.

  Артур Дерев’янко пояснив, що законодавчі зміни напрацювала Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції і передала до Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів та інвалідів. Він розраховує, що уже найближчим часом Парламент їх розгляне і ухвалить. «Законодавчі зміни розробляли ми, але оскільки ми не маємо права законодавчої ініціативи, то ми подали його профільному комітету ВР. А група депутатів, які працюють у цьому комітеті, пообіцяла, що цей закон уже у стислі строки буде винесений на розгляд ВР».