• In English
 • Заміщення споживання газу - пріоритет для Уряду, - Сергій Савчук
  опубліковано 23 грудня 2014 року о 15:05

  У сфері енергоефективності та енергозбереження Уряд концентрується на таких пріоритетах як заміщення споживання газу, підвищення енергоефективності та розвиток відновлювальної енергетики. Робота над реалізацією цих пріоритетів забезпечить енергетичну незалежність України та стимулюватиме розвиток всіх галузей національної економіки. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук під час брифінгу в Будинку Уряду у вівторок, 23 грудня.

  Для заміщення споживання імпортного газу населенням, бюджетними установами і підприємствами комунальної енергетики Уряд за останній період прийняв ряд важливих рішень.

  Зокрема, шляхом впровадження тарифного стимулювання вітчизняним виробникам теплової енергії забезпечена можливість зайти у такий сегмент ринку як населення і бюджетні установи. «Ми прирівняли тариф на тепло, яке виробляється з альтернативних джерел енергії, до тарифу на тепло, яке виробляється з імпортного газу, - заявив Сергій Савчук. – І сьогодні ці кроки вже дали результат: фактично немає жодної області, жодного міста, де б уже не спостерігалася позитивна динаміка встановлення котелень вітчизняних виробників, які виробляють тепло на альтернативних видах палива».

  Голова Агентства зауважив, що запроваджено перший в історії України механізм стимулювання населення до переходу на використання альтернативних видів палива. Йдеться про відшкодування частини тіла кредиту (20%), залученого на придбання негазових котлів.

  «Результати, які ми уже маємо, випереджають наші очікування», - наголосив Голова Держенергоефективності та додав, що станом на 17 грудня 2014 року вже видано кредитів на суму більше 19 млн. грн., кредит отримали 1155 домогосподарств.

  Для скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів Уряд прийняв постанову, відповідно до якої спрямовані субвенції з державного бюджету на модернізацію теплогенеруючого обладнання. Також Кабінет Міністрів прийняв розпорядження від 16 жовтня 2014 р. № 1014-р про затвердження плану коротко- та середньострокових заходів щодо скорочення обсягу споживання природного газу на період до 2017 року.

  Відповідно до зобов’язань перед Європейським енергетичним співтовариством розпорядженням Уряду № 902 від 1 жовтня 2014 р. прийнятий Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року.

  У рамках гармонізації законодавства в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики із законодавством ЄС прийнято ряд постанов, якими на основі кращих європейських практик оптимізовано функції і повноваження нашого Держенергоефективності. Також затверджені плани імплементації ключових директив ЄС в сфері відновлювальної енергетики, енергоефективності та енергозбереження.

  Сергій Савчук повідомив, що на стадії погодження перебуває проект рішення Кабінету Міністрів України щодо компенсації 40% суми кредиту для ОСББ, які на впровадження енергоефективних заходів залучатимуть кредитні кошти. Перелік заходів, під які надаватиметься державна підтримка досить широкий: від встановлення терморегуляторів, термомодернізації фасадів, дахів та підвалів, встановлення склопакетів у місцях загального користування до модернізації систем освітлення.

  Крім того, зазначив Голова Держенергоефективності має намір розвивати внутрішній ринок біопалива і заміщення споживання імпортного газу. «Ми вже розробили план заходів щодо розвитку виробництва багаторічних енергетичних культур. В Україні близько 4 млн. га землі, які не використовуються для традиційних сільськогосподарських культур. І багато регіонів Півночі України, де населення потерпає від безробіття саме через те, що їхні землі не можуть бути використані традиційно, там можна починати вирощувати енергетичні культури, і такі проекти вже на сьогодні є. Планується, що за цими механізмами нам вдасться замістити 6,3 млрд. куб. м газу до 2020 року», - заявив Сергій Савчук.

  При цьому він зазначив, що держава не буде займатися посівом таких культур, а створює всі умови для залучення в цей процес інвесторів.

  За словами Сергія Савчука,робота продовжується, а деякі заходи уже дають результати. Так, наприклад бюджетні установи у 2014 році скоротили споживання газу на 20% порівняно з попереднім роком.