• In English
 • Щодо обстановки на українсько-російському кордоні та у зоні проведення АТО
  опубліковано 23 грудня 2014 року о 13:45

  Обстановка на українсько-російській ділянці кордону залишається складною. Підрозділи Держприкордонслужби здійснюють охорону та оборону українсько-російського кордону та лінії розмежування між силами АТО та бойовиками. Терористи постійно порушують режим припинення вогню та обстрілюють позиції українських військових.

  Учора ввечері під час несення служби прикордонним нарядом було помічено рух невідомої особи, яка намагалася оминути пункт контролю «Георгіївка» (Луганська обл.). Під час спроби затримання, невідомий відкрив вогонь у напрямку прикордонного наряду, поранивши одного прикордонника та кинувся навтьоки. Пошуки нападника тривають. Загрози життю пораненого немає.

  Також  в результаті переслідування автомобіля «Джелі», який слідував в об’їзд пункту контролю «Георгіївка» (Луганська обл.) затримано невстановлену особу. Під час огляду автомобіля виявлено 2 гранати, 2 пістолети ПМ, пристрій для безшумної стрільби, навігатор, мобільний телефон та сім-карти.

  Учора  прикордонники зафіксували використання літальних апаратів в 3 випадках в районах н.п. Бердянське,  Сартана (Донецька обл.) та Трьохізбенка (Луганська обл.).

  У рамках виконання завдань, визначених Президентом України, суттєво посилено контроль за переміщенням товарів і вантажів, у тому числі і за тими, які прямують через контрольні пункти в’їзду/ виїзду у зоні АТО.

  Так, в районі н.п. Бугас (Донецька обл.) прикордонним нарядом було затримано дві вантажівки «Рено» із 2 645 ящиками сигарет марки «WAYS ROYS» та «MONTE KARLO», що переміщувалися без належних документів. Попередня сума оцінки товару сягнула 11 млн. 400 тис. грн.

  Учора неподалік н.п. Артемівськ прикордонним нарядом зупинено вантажний автомобіль «Мерседес», у якому громадянин України перевозив 108 ящиків сигарет. Товар також перевозився з невідповідними товаросупровідними документами.

  Крім того, у пункті контролю «Георгіївка» прикордонний наряд зупинив автомобіль «Мерседес», в якому наш співвітчизник без належно оформлених товаросупровідних документів перевозив 1200 кг медикаментів.