• In English
 • В Ірпені відбулася конференція "Досвід організації медичного забезпечення ЗСУ та інших військових формувань у ході АТО"
  опубліковано 22 грудня 2014 року о 13:17

  На базі Ірпінського Військово-медичного клінічного центру професійної патології особового складу Збройних Сил України під головуванням заступника Міністра оборони України — керівника апарату Петра Мехеда відбулася науково-практична конференція «Досвід організації медичного забезпечення ЗС України та інших військових формувань у ході антитерористичної операції». Організаторами заходу виступили Військово-медичний департамент Міністерства оборони України та Українська військово-медична академія.

  У вступному слові заступник керівника військового відомства Петро Мехед подякував усім військовим медикам за професіоналізм та героїзм, виявлені в ході проведення АТО. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять військових медиків — капітанів медичної служби Дмитра Герасимчука та Сергія Рокіцького, які загинули на бойовому посту, рятуючи життя інших військовослужбовців.

  За словами заступника Міністра оборони — керівника апарату, військовим медикам важливо напрацювати таку модель медичного забезпечення особового складу, яка б надійно гарантувала збереження життя та здоров’я наших воїнів на полі бою, у військових шпиталях, під час реабілітації.

  Голова комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України, радник Президента України, доктор медичних наук, професор Ольга Богомолець наголосила, що досвід фахівців медичної служби ЗС України та інших військових формувань щодо медичного забезпечення особового складу особливо важливий для створення військово-медичної доктрини України. За її словами, головний задум документа — створити в Україні ізраїльсько-швейцарську модель військово-медичного забезпечення потреб оборони країни, при якій будь-яка міська чи районна лікарня за потреби може стати військовим госпіталем. Особливе значення в цьому сенсі має професійна підготовка не лише військових, а й цивільних лікарів. З’ясувалося, що переважна більшість персоналу цивільних медичних закладів не готова надавати кваліфіковану медичну допомогу постраждалим з вогнепальними та іншими бойовими пораненнями і травмами. Тож у державі назріла нагальна потреба у створенні дієвого механізму надання кваліфікованої медичної допомоги усім без винятку категоріям громадян, які потрапили у кризову ситуацію.

   Напрацьовані пропозиції щодо механізмів медичного забезпечення особового складу Збройних Сил та інших військових формувань України незабаром будуть викладені у головному військово-медичному документі країни — Військово-медичній доктрині держави.