• In English
 • Міліція перешкодила функціонуванню найпотужнішого "конверту" України
  опубліковано 20 грудня 2014 року о 14:38

  Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України спільно з Генеральною прокуратурою України припинили діяльність найбільшого в країні «конвертаційного центру», грошовий обіг якого у 2014 році склав мільярд гривень. Про це повідомив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

  «Конверт» розташовувався в Києві та надавав «послуги» з конвертації коштів і мінімізації податкових зобов'язань понад 1 тисячі підприємств реального сектору економіки.

  У схемі діяльності були задіяні банківська установа ПАТ КБ «Стандарт», понад 40 підприємств з ознаками фіктивності, транзитні підприємства та понад 30 фізичних осіб, із рахунків яких кошти переводилися в готівку.

  У ході реалізації матеріалів було проведено 7 обшуків, під час яких вилучено близько 5 мільйонів гривень, 17 печаток підприємств з ознаками фіктивності, первинні бухгалтерські документи, а також 4 одиниці зброї та набої до неї.

  «Крім цього, накладено арешт на рахунки підприємств із ознаками фіктивності та фізичних осіб, задіяних у злочинній схемі на суму близько 4 мільйонів гривень», – повідомив глава МВС.

  У ході документування встановлено причетність до діяльності «конвертаційного центру» близько 10 осіб. Крім того, встановлено корупційні зв’язки організаторів «конверта» з керівництвом однієї з районних податкових інспекцій м. Києва.