• In English
 • Прикордонники та автоперевізники обговорили питання співпраці та створення комфортних умов для перетинання державного кордону
  опубліковано 18 грудня 2014 року о 12:59

  17 грудня на базі державного підприємства «Державтотрансндіпроект»  відбувся круглий стіл, на якому розглядалися питання взаємодії під час здійснення міжнародних перевезень, проблемні питання та завдання перевізників і контрольних органів в пунктах пропуску через державний кордон щодо їх вирішення.

  У заході, який відбувся за ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби України, також брали участь  представники Міністерства інфраструктури, Державної фіскальної служби, Асоціації міжнародних автоперевізників, Державної адміністрації залізничного транспорту,  Державної авіаційної служби, Української Гельсінської спілки з прав людини та представники організацій, що здійснюють міжнародні пасажирські та вантажні перевезення.

  «Питання спільної роботи та взаємодії у пунктах пропуску контрольних служб та перевізників, для нас, прикордонників, є пріоритетним та першочерговим, адже від чіткої організації нашої спільної роботи на кордоні залежить ритмічність пропускних операцій та комфорт для учасників міжнародного руху», – зазначив перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк.

  Під час роботи учасники обговорили шляхи розв’язання спільних проблемних питань та створення комфортних умов для подорожуючих і перевізників, які перетинають державний кордон, в тому числі і на адміністративній межі з АР Крим.

  Зокрема, йшлося про низьку поінформованість подорожуючих, які перетинають адміністративний кордон з АР Крим. Для забезпечення ритмічності пропускних операцій створення комфортних умов подорожуючих і перевізників Адміністрацією Держприкордонслужби разом із представниками Гельсінської спілки з прав людини було розроблено пам’ятку про права та обов’язки громадян. Було також зауважено на важливості  інформаційного забезпечення громадян та розміщенні довідкової інформації у транспортних засобах, на залізничних станціях та аеропортах.

  На круглому столі прозвучало чимало цікавих та корисних ініціатив, які вже найближчим часом розпочнуть втілюватися у життя. Зокрема, для вчасного інформування учасників міжнародного руху про наявність черг автотранспорту,було вирішено опрацювати можливість встановлення перед пунктами пропуску для автомобільного сполучення веб-камери. У підсумку кожен громадян в режимі реального часу зможе ознайомитися з ситуацією на кордоні.

  З метою покращення взаємодії та співпраці з авіакомпаніями, установами та організаціями, що займаються міжнародними авіаційними перевезеннями, представники прикордонного відомства ініціювали створення в міжнародному аеропорту «Бориспіль» прикордонного інформаційно-сервісного центру.

  Наприкінці заходу перший заступник Голови Державної прикордонної служби України генерал-майор Василь Серватюк подякував учасникам та усім присутнім за активну позицію щодо вирішення нагальних питань.

  У свою чергу Президент Асоціації Міжнародних автоперевізників України,  Голова Ради Леонід Костюченко висловив вдячність прикордонникам за надану можливість спільно обговорити актуальні питання та існуючі проблеми, а також  запевнив у подальшій активній співпраці.